Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově dopadli dvojici zlodějů výfukových katalyzátorů, nejčastěji řezali felicie

  • Havířov,

Dobrou zprávu mají policisté pro majitele starších vozidel, ze kterých v minulých dnech v Havířově a okolí zloději kradli drahé katalyzátory. Dva pachatele, kterým prokázali 11 krádeží, dopadli přímo při činu. Starší a zkušenější recidivista už sedí ve vazbě.

Auta s rozřezanými výfuky nacházeli od března především motoristé v Havířově, dva případy byly hlášené v Karviné a jeden v Českém Těšíně. Zručným zlodějům stačí ke krádeži katalyzátoru jen pár minut.

Petr Maršálek, automechanik: “Katalyzátory se kradou především kvůli drahým kovům, které jsou uvnitř. Nový katalyzátor stojí řádově desítky tisíc korun.”
Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: “Policisté v těchto dnech zadrželi dva muže ve věku 32 a 20 let. Důvodně podezřelým prokázali celkem 11 krádeží katalyzátorů z osobních vozidel. Majitelům měli způsobit škodu , která v tuto chvíli přesahuje 50 tisíc korun."

Katalyzátory jsou povinnou součástí výfukového systému kvůli snižování škodlivin. V tomto případě se zloději zaměřili zejména na Škody Felicie. Muži přiznali, že jeden z nich vždy hlídal, zatímco komplic řezal výfukové potrubí.

Petr Maršálek, automechanik: “Jsou určité modely, které mají těch drahých kovů více.”

Všech 11 aut zloději poškodili v průběhu posledních 6 týdnů. Past sklapla na havířovské Stromovce, kde byli oba zadrženi strážníky. Ti následně přivolali své kolegy od státní policie, kteří si pachatelé převzali.

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Komisař proti oběma mužům zahájil trestní stíhání a oba obvinil ze spáchání pokračujících přečinů krádeže a poškození cizí věci. Staršímu muži hrozí vězení od 3 měsíců do 3 let. Mladšímu, který ještě nebyl trestán, hrozí až dvouleté vězení.”

Zkušený recidivista byl soudem vzat do vazby, kde zřejmě vyčká až do rozsudku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy