Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři v domovech se vrací k běžnému životu, covidová doba je ale poznamenala

  • Havířov,

Canisterapie, společné vaření či zábava při společenských hrách. Senioři v domovech začínají mít opět úsměv na tvářích. Opatření zmírňují také v Havířově, kde se rovněž potýkali s nákazou.

Dlouhé měsíce se nemohli senioři v domovech stýkat a v podstatě byli zavření v pokojích. Nyní jsou proočkování a sociální pracovníci je vrací zpět do běžného života. Nejdůležitějším úkolem bude seniory rozhýbat.

Tamara Šeligová, vedoucí střediska Luna Havířov: "Aktivity děláme v menších skupinkách a o to je to složitější, že ne všichni se v ten moment mohou zapojit. Snažíme se to prostřídávat a každý den někoho jiného, kdo může, má zájem. Začínáme s rehabilitací a hlavně s procvičováním končetin, ať horních či dolních."

Mnozí senioři si nesou z covidové doby velké trauma.

anketa: "Vždycky jsem čekala, jestli někdo přijde."

Teď je to už veselejší, když můžete být společně všichni?

anketa: "Ano."
anketa: "Jsem byla zavřená od března a teprve až teď jsem vyšla jednou ven. Mám tady dceru a ta se tu bojí chodit."
anketa: "Je to veselejší, chodíme už po terase, na zahradu, setkáváme se s více lidmi a je to lepší."

I domov v Havířově si během posledního roku prošel několikrát nákazou. Od doby, kdy dostali klienti i zaměstnanci vakcínu, se už covid v zařízeních neobjevil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy



OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail