Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po divoké honičce centrem Havířova zachraňovali policisté podchlazeného řidiče z řeky

  • Havířov,

Z ledové vody řeky Lučiny v centru Havířova zachraňovali ve čtvrtek odpoledne policisté muže, který jim chtěl uplavat poté, co se jim o chvíli dříve snažil ujet autem, byť po něm policisté stříleli ze svých zbraní.

Houkání policejních vozidel a střelba. Po dramatické honičce se policistům z Havířova podařilo zadržet muže, který jim ujížděl autem a nakonec ho museli zachraňovat na druhém konci města z ledové vody řeky Lučiny. Celý incident se začal odehrávat na parkovišti ve Studentské ulici. Právě tam začal muž policistům autem ujíždět přes trávníky a chodníky, na kterých ohrožoval chodce.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Policisté obvodního oddělení se pokoušeli zkontrolovat totožnost řidiče osobního vozidla Škoda Superb. Ten však šlápl na plynový pedál a začal před policisty ujíždět. Vysokou rychlostí projížděl ulicemi města, na zvuková a výstražná znamení k zastavení nereagoval. Pokyny policistů ignoroval a řítil se ulicemi směrem do centra. Rychlou a bezohlednou jízdou ohrožoval nejen ostatní účastníky silničního provozu, ale i kolemjdoucí."

Z Podlesí řidič dojel až na Nábřeží v centru města, kde přejel ze svahu přes trávník a cyklostezku a havaroval ve stromech. Z auta vyskočil a doběhl k řece, do které skočil. S největší pravděpodobností se chtěl dostat na druhou stranu, aby pokračoval v útěku. Na druhý břeh se ale nedostal. V korytě ho strhl silný proud. Muž se zachytil větví, kde se policistům vzdal.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "V toku řeky se muž držel větve do své záchrany. Muže z vody vytáhli na břeh policisté pomocí házecího pytlíku s lanem.”

Policisté muži radili, jak si má lano uvázat, aby ho mohli z ledové vody vytáhnout.

Záchranná akce byla po několika minutách úspěšná. Podchlazenému pak poskytli první pomoc a předali zdravotníkům k ošetření a převozu do nemocnice.

V době řízení nebyl pod vlivem alkoholu, ale test na drogy odmítl. Policejní komisař muže obvinil z maření úředního rozhodnutí, protože jel s autem v době zákazu řízení. Tento zákaz už v minulosti porušil 6x. Policie současně žádá soud, aby muže vzal do vazby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail