Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejen v Karviné, ale také v Havířově musela policie hlídat mládež, která se chtěla porvat

  • Havířov,

Početná mládež vyrazila v pondělí odpoledne do ulic. Dav, který se pohyboval po celém městě, hlídala policie. Teenageři měli v plánu si vyříkat nějaké spory s omladinou z Ostravy. Podobný scénář se odehrál o den dříve v Karviné. V Havířově ke střetu nakonec nedošlo.

Nedělení agresivní bitka v Karviné měla v pondělí odpoledne pokračovat v Havířově. Více než sto mladistvých se zmobilizovalo přes sociální sítě a vyrazilo do ulic. Mládež tím zaměstnala desítky policistů a strážníků.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “Jsou tam naši, je tam nějaké srocení davu. Nevíme, celé to řídí PČR. Pomáháme to zabezpečovat, je to asi stovka lidí. Teď se přemístili ke Kauflandu. Je to omladina.”

Většina mládeže se prý jen přidala k davu. Někteří přiznali, že se chtěli zastat kamarádů z Karviné a měli se pobít s mládeži z Ostravy.

anketa: "Moc toho nevím, já jsem jen viděla nějaké video, že se porvali a teď se mají sejít někde tady. Víc nevím, jdu za davem, jako všichni ostatní. Jenom vím, že se má bít Ostrava a Karviná, něco s mobilem.”

anketa: "Včera něco se stalo v Karviné, jsme přišli i my v Havířově, jsme tam byli též v té potyčce. Dneska si pro nás chtěla přijet Ostrava. Nakonec nepřijeli, asi se báli.”

Co by si dělal, kdyby ta Ostrava přijela? Kolik vás tady je?

anketa: “Nevím, co bych dělal, protože jsem v podmínce, díval bych se. Já jsem se přišel podívat. Jsem v podmínce, bych se určitě nemlátil.”

 O situaci byl informován i primátor.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Mnohdy ta agrese, která se skrývá v těch lidech na těch sociálních sítích, potom někde vybublá. Já si myslím, že hlavním motivem té agrese je jakási anonymita. Je to projevem každé doby, ale já věřím, že bezpečnostní složky to zvládnou.”
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: “Vzhledem k incidentu z předchozího dne jsme situaci nepodcenili a nasadili adekvátní počet policistů. V ulicích města jsme zkontrolovali několik desítek mladistvých."

Podle policie k žádnému narušení veřejného pořádku, či fyzickému násilí nedošlo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy