Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov uzavřel smlouvu o pronájmu bývalé výpravní haly, práce na vybavení začnou na podzim

  • Havířov,

Vznik nového kulturně-sportovního centra je zase o kus blíže. Zastupitelé odsouhlasili smlouvu o pronájmu bývalé výpravní haly na vlakovém nádraží. Centrum se začne stavět na podzim, kdy Správa železnic předpokládá dokončení rekonstrukce budovy.

Město vyjednalo smlouvu se Správou železnic o pronájmu bývalé výpravní haly na vlakovém nádraží. Zastupitelé na svém posledním zasedání podmínky přijali.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Celková doba pronájmu je nastavená na třicet let, v průběhu toho můžeme jednat o odkupu té budovy. Uvidíme, jaká bude situace, co bude pro město výhodnější. Ta doba je tak dlouho právě z důvodu odepisování celé investiční akce, kde za dobu třiceti let odepíšeme celou investiční akci. Nájemné vychází ze znaleckého posudku, který říká, že cena v čase a místě obvyklém je právě 28 tisíc. Já si myslím, že při našem využívání to nájemné, které budeme za jednotlivá sportoviště vybírat bude větší. To znamená, pro město to bude přínos.”

Kdy předpokládáte, že toto nové centrum kulturně-sportovní bude v provozu?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Dnes jsme schválili nájemní smlouvu takže, příští týden na radě města schválíme výběrové řízení na realizaci vnitřního vybavení a vnitřní rekonstrukce. Věřím, že 1. září začneme, nejpozději 1. října. Záleží právě na Správě železnic, jakým způsobem dokončí ten projekt, který tam aktuálně probíhá a věřím, že za rok budeme hotovi.”

Do té vnitřní struktury, co tam vlastně bude, to už je stanoveno, nebo ještě ten projekt počítá s nějakými změnami. Jestli už můžeme říct lidem konkrétně co tam bude?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Je připravena projektová dokumentace, která byla dnes součástí toho materiálu. Předpokládáme sportovně-kulturní využití, kde se bude hrát basketbal, volejbal, badminton, bude tam bowling, další jednotlivá sportoviště, horolezecká stěna, kterou budou moci využívat naši občané. Chceme, aby to bylo centrum, aby celý ten prostor dostal novou dynamiku a nový význam pro naše krásné město.”
anketa: “V pořádku, líbí se mi to. Na odbavování jízdenek ta renovovaná část úplně stačí.
anketa: “Myslím si, že je to správné, že bude třeba tady rozvíjet kulturu i sport po té dlouhé pauze.”
anketa: “Mládež, děti i dospělí se potřebují sportovně aktivovat a vyžít.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy