Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatelé v Havířově ušetří, město se pustilo do oprav budov

  • Havířov,

Havířov se rozhodl investovat do oprav domů, které slouží podnikatelům. Výměnu oken vítají i v tom největším ve městě na ulici Palackého. Nájemníci si od toho slibují, že se jim sníží i náklady za teplo.

Havířov investoval v posledních letech zejména do obytných domů a sanací. Nyní došla řada také na podnikatelské objekty.

Paní Renata Poláčková má už dvacet let šicí dílnu o rozloze 350 metrů čtverečních v podnikatelském domě na ulici Palackého. Prostory firmě vyhovují. S podmínkami pro práci to ale bylo horší.

Renata Poláčková, majitelka šicí dílny: "V zimě se tady nedá vydržet, já mám peřovou bundu, abych tady mohla vůbec pracovat, protože v odpoledních hodinách je tady příšerná zima. V létě je tady takové horko, že se tady nedá vydržet. To, že se konečně po dvaceti letech vymění okna, vítám tedy velmi."

Předpokládáte, že se vám to projeví i na účtu, to znamená, že ušetříte za teplo?

Renata Poláčková, majitelka šicí dílny: “Určitě ano, protože letošní zimu jsem protopila na elektřině o osm tisíc více."
Simona Součková, mluvčí MRA Havířov: "Jedná se o největší objekt v Havířově, který má rozlohu zhruba 3000 metrů čtverečních, sídlí zde desítky firem. Mění se tady okna, ta okna jsou komfortnější pro užívání, protože mají jiný tvar než ta původní, s tím, že jsou šestikomorová a jedná se o trojskla."

Opravy budou stát přes jedenáct milionů korun, současně město investuje i do dalších komerčních objektů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy