Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorky v havířovském domově háčkují chobotnice pro narozené děti

  • Havířov,

Seniorky v havířovském domově jsou kreativní. Mezi jejich koníčky patří také háčkování. Své výrobky se rozhodly darovat nemocnici. Chobotničky dostanou narozené děti, protože chapadla připomínají pupeční šňůru.

Tyto dámy z Domova seniorů Luna v Havířově rády háčkují. Nyní mají velkou motivaci, protože svými výrobky pomohou v nemocnici. Je dokázáno, že chapadla chobotniček navozují pocit bezpečí narozeným dětem.

Ivona Mikulenková, vrchní sestra dětského a novorozeneckého oddělení NsP Havířov: “Mají za význam jim přinést těm nedonošeným dětem v inkubátoru pocit bezpečí, protože ta chapadla jsou dělána tak, aby imitovala pupeční šňůru v bříšku. To je původní záměr chobotniček, ale i donošené děti, i starší dvouleté, spíše sáhnou po té chobotničce a je to o pocitu bezpečí po tom pupečníku, se kterým byly devět měsíců v bříšku.”

Seniorky háčkovaly i když se nemohly stýkat. 

paní Marie: "Rády to děláme, protože máme rády děti a chceme jim dát něco pro radost."
paní Helena: "Vždycky jsme se tak čtyři sešly, seděly jsme tak odstrčeně, aby jsme nebyly spolu, potom jsme si to vzaly na pokoj, dodělávaly jsme to na pokoji."

Teď už je to lepší, že můžete být spolu?

paní Helena: “To víte, že jo. Alespoň si povykládáme, řekneme kdo a co dělá, jak to dělá, jak mu to jde.”

K dětem půjdou i ostatní výrobky v podobě zvířat. Nemocnice je dává malým pacientům, které čeká například operace, nebo složitější vyšetření k odbourání strachu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy