Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

The Strings nacvičuje na megakoncert i v nové sportovní hale Fénix

  • Havířov,

V roce 2024 představí hudební seskupení The Strings nové velkolepé představení, na kterém se podílí desítky žáků ze Základních uměleckých škol z Česka i Slovenska, také profesionální orchestr a tanečníci. Zázemí pro nácvik nyní našli mladí umělci i v hale Fénix.

Hudební seskupení The Strings se od loňského soustředění připravují na velký megakoncert, který veřejnost bude moci shlédnout v příštím roce. Což svědčí o tom, o jak náročný projekt se jedná. Nejen hudebníci se nyní budou pravidelně scházet a nacvičovat i v hale Fénix.

Iveta Kočí Palkovská, produkční The Strings: "Těleso Strings se rozrůstá, členů už je hodně. Dneska už čítá zhruba 60 dětí. Takže s tím vznikla potřeba trénovat ve větších prostorách. Jsem moc ráda, že jsme mohli využít halu Fénix, protože časem tady budou děti trénovat ne jen jako symfonický orchestr dětí ze ZUŠ, ale také profesionální orchestr a samozřejmě také tanečníci, o které se budeme rozrůstat.”

Mladé hudebníky vede pedagog Jan Soukup.

Jan Soukup, pedagog: "Děti jsou šikovné, musí trochu změnit styl cvičení, protože se opravdu jedná o poměrně těžké hraní. Vlastně hrají party jako v London symphony nebo Royal Philharmonic to jsou dva významné orchestry v Londýně a když to srovnáte filharmonii a děti, tak snaží se a já myslím, že za pár let to bude fajn, protože by v roce 2024 měly vyrazit na turné.”

Děti nepojí jen láska k hudbě a umění, ale také přátelství.

Timea: "My jsme přijeli ze Slovenska z Čadce a teď jsme tady na první zkoušce a zatím se mi to velmi líbí. Sice musíme více trénovat, protože jsme dlouho nehráli, ale je to dobré a dobře se spolupracuje i s dalšími dětmi z Česka.”
Nasťa: "Tady je to velmi pěkné, to na Ukrajině nemáme." Jak dlouho ses věnovala hudbě na Ukrajině? “Sedm roků hraji na housle.”
Agáta: “Mně se to líbí hodně, protože máme jedinečnou možnost si zahrát. Skladby jsou těžké, takže je dobré, že jsme začali o dva roky dříve. My jsme začínali na soustředění a tam jsme hráli jen skladby, co budou na ten velký projekt.”

Aby se žáci dnes už celkem ze 6 ZUŠ z Česka a Slovenska seznámili a více sehráli s Moravskoslezskou Sinfoniettou, naplánovali společný jarní koncert, kde divákům představí nádherné a těžké melodie z filmů jako Pearl Harbor, Hra o trůny, Madagaskar, dalších. Jarní koncert se uskuteční 26. března ve sportovní hale Řepiště.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail