Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dravci sokolníka Jaroslava Oszeldy

  • Karviná,

Jaroslav Oszelda je karvinský sokolník, který se svými dravci vystupuje na různých akcích pro veřejnost i ve školách. Dravce chová doma na své zahradě.

Tohle je Jaroslav Oszelda, známý karvinský sokolník, který se celý život věnuje  nejrůznějším dravcům. Doma na své zahradě jich chová šestadvacet včetně vlastně odchovaných přírůstků. Kromě nich má ve svém chovu další nové jedince, například sovici sněžnou. 

"Sovici udržet je dost problém, říká se,  že když mládě vydrží jeden rok, tak už je to za vodou. Je to severský druh těžko se aklimatizuje, já ji mám dva roky, tak už asi jsem za vodu," říká Oszelda.

K předvádění dravců na veřejnosti si vybírá jedince klidné a absolutně bezpečné. Aby byli dravci zvyklí na větší počet lidí a okolní ruch, musí jim sokolník věnovat spoustu času.

Láskou k dravcům je Jaroslav Oszelda známý, život bez nich si už těžko dokáže představit. Pokud si budete chtít jeho krásné svěřence  pohlédnout zblízka, příležitost budete mít na akci Barevný podzim v parku Boženy Němcové opět na podzim.

Nahlásit chybu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail