Reklama

Dravci sokolníka Jaroslava Oszeldy

  • 30. července 2018,
  • 16:48,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Jaroslav Oszelda je karvinský sokolník, který se svými dravci vystupuje na různých akcích pro veřejnost i ve školách. Dravce chová doma na své zahradě.

Reklama

Tohle je Jaroslav Oszelda, známý karvinský sokolník, který se celý život věnuje  nejrůznějším dravcům. Doma na své zahradě jich chová šestadvacet včetně vlastně odchovaných přírůstků. Kromě nich má ve svém chovu další nové jedince, například sovici sněžnou. 

"Sovici udržet je dost problém, říká se,  že když mládě vydrží jeden rok, tak už je to za vodou. Je to severský druh těžko se aklimatizuje, já ji mám dva roky, tak už asi jsem za vodu," říká Oszelda.

K předvádění dravců na veřejnosti si vybírá jedince klidné a absolutně bezpečné. Aby byli dravci zvyklí na větší počet lidí a okolní ruch, musí jim sokolník věnovat spoustu času.

Láskou k dravcům je Jaroslav Oszelda známý, život bez nich si už těžko dokáže představit. Pokud si budete chtít jeho krásné svěřence  pohlédnout zblízka, příležitost budete mít na akci Barevný podzim v parku Boženy Němcové opět na podzim.

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu