Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadelní soubor K.V.A.S. bavil lidi v Karviné

  • Karviná,

Masarykovo náměstí v Karviné každý letní víkendový podvečer ožívá divadly a koncerty. Naposledy návštěvníky pobavil místní divadelní spolek K.V.A.S. se svým představením Drcla loktem vo kredenc.

V rámci Karvinského kulturního léta pobavilo návštěvníky Masarykova náměstí divadlo K.V.A.S. hrou ze socialistické doby nazvanou Drcla loktem vo kredenc.

"Je to hra ze socialistického mlékárenského závodu, kde je hlášení závodního rozhlasu, pan vedoucí nepracuje moc, sekretářka taky moc nepracuje, jediný, kdo tam pracuje, jsou soudružky uklízečky," nastínila hru Lucie Rázová, vedoucí souboru K.V.A.S. 

Jednu z nich, uklízečku Marcelu Červinkovou, hraje Martina Orgoníková, členka, která se souborem vystupuje 18 let.

"Je taková snaživá uklízečka, chce vypadat velmi chytře, ale cokoliv řekne a udělá, tak jde vidět, že toho rozumu moc neposbírala," řekla Orgoníková.

Hra je u diváků velmi oblíbená , každé představení bylo vždy vyprodané. Za různé herecké výkony i za scénografii dostal kvas také ocenění poroty na soutěžích.

"Tuto hru už moc nehrajeme, máme na repertoáru novou hru Projekt Naděžda, která měla premiéru v dubnu, chceme hrát hlavně jí," dodala Rázová.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail