Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné obnovují dětská hřiště na přání

  • Karviná,

Už nějakou dobu mohu lidé v Karviné rozhodovat o tom, kde všude by ve městě přivítali lavičky. Na přání obyvatel se také obnovují hřiště, vyměňují se basketbalové koše a znovu se na hřištích linkují čáry.

Mailovou adresu zavady@karvina.cz nebo sociální sítě především fejsbuk Karviná- oficiální stránka města, využívají lidé k tomu, aby se k úředníkům dostali informace o tom, kde všude by  chtěli mít nově umístěný mobiliář jako jsou lavičky, kde jsou nově poškozené vandaly a podobně.

"Z těchto podnětů vycházíme, z tiskového je posíláme dál na odbory, kterých se to týká," řekla Martina Orgoníková z MMK.

Teď se také lidé vyjadřují k tomu, kde všude by chtěli mít obnovené dětské hřiště. Než takové zašlé hřiště znovu zazáří, pracovníci veřejně prospěšných prací ho pořádně vyčistí, zbaví plevele a zametou, teprve pak přijde na řadu samotné lajnování.

"Pokud jdou ty čáry vidět, tak je obnovíme, pokud tam nejsou, musíme hřiště znovu rozměřit," vysvětlil Miroslav Lysek z TS Karviná.

K zvýraznění čar na hřišti používají pracovníci technických služeb klasickou  barvu na silniční dopravní značení.

"Déle vydrží,je odolná vůči dešti, dva tři roky by to mělo vydržet, možná déle, není tady takový provoz jako na silnici," dodal Lysek.

Prozatím se na přání obyvatel obnovilo 18 hřišť v různých částech města. Nové basketbalové koše se nainstalují postupně.
Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

Dnes
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sesterská Agentura Doma, s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

TEON STAV s.r.o.
Havířov
od 150 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků