Znovunalezení karvinští pávi jsou zpátky v zookouotku

  • 15:50,
  • Karviná ,

Do karvinského zookoutu byli slavnostně vypuštěni znovunalezní pávi. Poprvé se sem dostali v dubnu, kdy je sem přivezli zástupci nejstaršího mužského kláštera na Moravě. V adaptační době ale z voliéry zmizeli a potulovali se na různých místech. S jejich příběhem vás seznámíme v následujícím příspěvku.

V dubnu letošního roku přivezli zástupci nejstaršího mužského kláštera na Moravě, benediktini z Rajhradu pět mladých pávů do karvinského zookoutku - dva samce a tři samičky. Ošetřovatelé je umístili do voliéry, aby se adaptovali na nové prostředí. Pár dní na to, ale odsud zmizely, zůstala po nich jen hromada peří a díra ve voliéře.

"Myslím si, že to udělal člověk. Je to akorát aby tam vlezl a ty pávy odcizil," vypověděl v dubnu Josef Molnár z TS Karviná.

Jak to doopravdy bylo, se už teď nedozvíme, nicméně, čtveřice pávů se našla v korunách stromů. Nepodařilo se je nalákat zpátky a pár měsíců se potulovali na různých místech ve městě. V létě se strážníkům podařilo je odchytit a znovu umístit do voliéry spolu s dalšími dvěma pětiletými pávy z Petrovic.

"Museli jsme udělat dvě voliéry, protože ti samci se prali o ty samice. Byli zavření dva měsíce aby si zvykli na to prostředí," vysvětlil Molnár.

Nejstaršího samce vypustili o 14 dní dříve, držel se poblíž voliéry a ostatním tak dával najevo, že toto území bude pro ně bezpečné. Slavnostně vypuštěni byli všichni ostatní primátorem města za účasti školáků.

anketa: děti: "Bylo to fajné, bylo to hodně legrační."

Pávi se budou volně pohybovat po zookoutku, kde budou zvyklí na krmení.
Tím, že adaptace už napodruhé proběhla úspěšně, vydat se na delší trasy mimo své území v parku, by už neměli.
MOONLIGHT H-B s.r.o. - Havířov
Havířov
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 000 Kč/měsíc

Detail

Trade Media International, s. r. o.
Český Těšín
od 15 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků