Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné šlapou na paty nepřizpůsobivým

  • Karviná,

V Karviné se uskutečnila další kontrola domů v Karviné-Novém Městě v rámci nulové tolerance. Vlastníka bytů zajímalo, jestli v bytech bydlí jen nahlášení nájemníci a strážníci s policisty zjišťovali, jaké problémy a negativní jevy se tady vyskytují.

Ulice Sapíkova v Karivné-Novém Městě. Tento dům a přilehlý dvorek se nachází kousek za bývalým autobusovým stanovštěm naprti úřadu práce. Před jedním vhcodem leží hromada harampádí, sedačka z auta, pneumatiky,  o kus dál se na trávě povaluje koberec a rozbitý stůl. Vypadá to, že lidem, kteří tu žijí, je to úplně jedno.

"Když se podíváte na to okolí, tak to jsou základní návyky, které těm lidem chybí, nemají jakýkoliv smysl pro pořádek, to tady pořád uklízíme, dáváme to dohromady to není léčitelné," kritizoval stav primátor města Jan Wolf.

Jestli v domech bydlí jen ti, kteří mají platné nájemní smlouvy, zajímalo zástupce vlastníka domu, společnost RESIDOMO, která se nulové tolerance účastní pravidelně.

"V letošním roce postupujeme tvrději vůči lidem, kteří porušují dobré mravy a nedodržují domovní řád a letos jsme i na základě memoranda s městem se rozloučili s dvojnásobným počtem než loni a chci dodat, že s těmito lidmi nebudeme navazovat jinou nájemní smlouvu a nebudeme jim poskytovat byty nikde jinde ve městě," vysvětlila Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti RESIDOMO.

Zjištěny byly celkem 4 případy porušování dobrých mravů. Ve třech případech se vše vyřešilo domluvou, šlo o nepořádek a skládky věcí v domě nebo před ním, v 1 případě šlo o problémovou rodinu, která trvale narušuje sousedské vztahy, s tou RESIDOMO ukončí nájemní smlouvu.

Nahlásit chybu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail