Karvinské Onko-Naděje pomáhá už 15 let

  • 16:12,
  • Karviná ,

Karvinské Sdružení onkologických pacientů Onko-Naděje si letos připomíná 15 let svého fungování. Celou dobu nabízí pomocnou ruku všem lidem, kterým zákeřná nemoc změnila život, šíří osvětu mezi lidmi a pořádá celou řadu dalších aktivit.

Na první pohled nepoznáte, že těmto ženám vstoupila do života nevítaná a zákeřná nemoc, která obrací život naruby a přináší strach a obavy. Všechno to jsou onkologické pacientky, které na těžkou životní situaci nejsou samy. Kromě rodiny se je snaží podporovat a pomáhat překonávat strach i karvinské sdružení onkologických pacientů Onko-Naděje. A to už celých 15 let.

" Za těch 15 let prošlo onkologickým klubem více jak 130 lidí, v současné době jich k nám dochází 48," řekla Blažena Monczková, předsedkyně spolku Onko-Naděje, SOP Karviná

Mezi nové členky spolku Onko-Naděje Karviná patří i Marcela Ciencialová z Třince.

"Začala jsem být aktivní v Onku z toho důvodu, že jsem onko-pacientka a hlavně jsem se léčila v Karviné," vysvětlila  Marcela Ciencialová,  členka spolku Onko-Naděje, SOP Karviná.

Paní Marcela není jen členkou, která dochází na setkání a akce, ale sama se aktivně na jejich organizaci podílí.

Aktivit, které společnost Onko-Naděje Karviná připravuje, je spousta, udržuje kontakty i s členkami ze zahraničí. Například se úspěšně zapojila do projektu Visegrádské čtyřky s názvem Jak dál žít, který pomáhá onkologickým pacientům ze čtyř zemí se začleněním se do společenského a pracovního života a provádí preventivní akce ve školách a nemocnicích.

Zázemí mají v současné době v prostorách Karvinské hornické nemocnice.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků