Barevný podzim a Evropský týden mobility v Karviné

  • 15:31,
  • Karviná ,

V Karviné se uskutečnila další tradiční akce města. V areálu u letního kina vyrostlo hned několik stanovišť týkajících se Evropského týdne mobility a Barevného podzimu. Proč se každoročně tyto akce pořádají, se dozvíte v následujícím příspěvku.

Areál u letního kina ožil hned dvěma akcemi pro veřejnost. Magistrát města tady ve spolupráci s několika organizacemi uspořádal Barevný podzim a také aktivity související s Evropským týdnem mobility.

"Barevný podzim je akce věnovaná Světovému dni zvířat, Evropský týden mobility se slaví každoročně a je zaměřen na propagaci jiné než motorové dopravy," vysvětlila Ivana Smýkalová, pracovnice Odboru rozvoje MMK . 

Návštěvníci si mohli vyzkoušet několik typů jízdních kol, jízdu na koni, nejmenší zase čtyřkolky nebo ti odvážní si nasadili i tyto skákací boty.

"Tohle bylo vymyšlené za druhé světové války Rusy na rychlý přesun na krátké vzdálenosti. Mělo to trochu jinou konstrukci, ale mělo to fungovat tímto způsobem, jenže pak zjistili, že vadí tráva, bahno, tak se to zavrhlo," prozradil Jakub Zbavitel, člen uskupení Klauni z Balónkova.

 anketa: návštěvník akce: "No super, ale těžké to je se to naučit."

Přírodovědná stanice KSVČ Juventus si k Světovému dni zvířat připravila několik aktivit. Tradičně si děti s rodiči mohli vyrobit ptačí budku nebo si ověřit na panelu své znalosti v poznávání obojživelníků a plazů.

Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků