Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konal 50. krasobruslařský kahanec

  • Karviná,

Na zimním stadionu v Karviné se uskutečnil jubilejní 50. ročník krasobruslařského Karvinského kahance. Na ledové ploše se postupně představily převážně závodnice ze 14 klubů včetně Slovenska. Na mladé sportovce se přijel i letos podívat osobně Stanislav Židek, předseda Českého krasobruslařského svazu.

Zimní stadion v Karviné  hostil mladé krasobruslaře na již jubilejním 50. ročníku Karvinského kahance. Své dovednosti a talent předvedli rozhodčím závodníci v kategorii žactvo a přípravka ze 14 klubů včetně dvou klubů ze Žiliny.

"Na začátku sezóny jsou stanoveny jednotlivé náplně, co musí obsahovat volná jízda, jaký je časový limit, jaké prvky se v té volné jízdě objeví - kroky, skoky, piruety, spojovací prvky," vysvětlila ředitelka a spoluorganizátorka závodu Monika Šimrová.

Osmiletá závodnice Anna Linzerová pochází z Těrlicka, bruslí v Havířově od pěti let. Se svou předvedenou jízdou byla tady v Karviné docela spokojená.

"Axel se mi nepovedl, protože jsem rozbalila, ale jinak všechny skoky byly podle paní trenérky dobré," řekla Anna Linzerová.

Podpořit závodníky přijel i letos  Stanislav Židek, ikona krasobruslařského světa a současně také předseda Českého krasobruslařského svazu. On sám tady v Karviné začínal a dokonce 1 a 2. ročník  Karvinského kahance vyhrál.

"Hledal jsem fotky, ale bohužel, ze stupínku nemám, mám jen jak jsem byl trochu starší a s partnerkou. Tehdy to bylo jiné, bylo to ale zajímavé, pro nás to byla velká soutěž," zavzpomínal Židek.

Tyto závody patří k nejstarším, které se v Karviné pořádají a pravidelně je podporuje i město Karviná.

Nahlásit chybu


K tématu