Reklama

V Karviné se konal 50. krasobruslařský kahanec

  • 1. listopadu 2018,
  • 15:38,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Na zimním stadionu v Karviné se uskutečnil jubilejní 50. ročník krasobruslařského Karvinského kahance. Na ledové ploše se postupně představily převážně závodnice ze 14 klubů včetně Slovenska. Na mladé sportovce se přijel i letos podívat osobně Stanislav Židek, předseda Českého krasobruslařského svazu.

Reklama

Zimní stadion v Karviné  hostil mladé krasobruslaře na již jubilejním 50. ročníku Karvinského kahance. Své dovednosti a talent předvedli rozhodčím závodníci v kategorii žactvo a přípravka ze 14 klubů včetně dvou klubů ze Žiliny.

"Na začátku sezóny jsou stanoveny jednotlivé náplně, co musí obsahovat volná jízda, jaký je časový limit, jaké prvky se v té volné jízdě objeví - kroky, skoky, piruety, spojovací prvky," vysvětlila ředitelka a spoluorganizátorka závodu Monika Šimrová.

Osmiletá závodnice Anna Linzerová pochází z Těrlicka, bruslí v Havířově od pěti let. Se svou předvedenou jízdou byla tady v Karviné docela spokojená.

"Axel se mi nepovedl, protože jsem rozbalila, ale jinak všechny skoky byly podle paní trenérky dobré," řekla Anna Linzerová.

Podpořit závodníky přijel i letos  Stanislav Židek, ikona krasobruslařského světa a současně také předseda Českého krasobruslařského svazu. On sám tady v Karviné začínal a dokonce 1 a 2. ročník  Karvinského kahance vyhrál.

"Hledal jsem fotky, ale bohužel, ze stupínku nemám, mám jen jak jsem byl trochu starší a s partnerkou. Tehdy to bylo jiné, bylo to ale zajímavé, pro nás to byla velká soutěž," zavzpomínal Židek.

Tyto závody patří k nejstarším, které se v Karviné pořádají a pravidelně je podporuje i město Karviná.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu