Reklama

Primátorem Karviné zůstává Jan Wolf

  • 6. listopadu 2018,
  • 15:26,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V Karviné se uskutečnilo ustavující zastupitelstvo města. Všech 41 zastupitelů zvolených v říjnových komunálních volbách složilo slib a zvolilo primátora, jeho náměstky a radní. Křeslo primátora obhájil Jan Wolf.

Reklama

V Karviné se v pondělí v podvečer uskutečnilo v sále obchodně podnikatelské fakulty ustavující zastupitelstvo. Otevření nového čtyřletého volebního období bylo přítomno všech 41 zastupitelů, kteří po zaznění státní hymny složili ve stoje slib zastupitelů.

PO schválení volebního řádu byl veřejně zvolen primátor, náměstci a také jedenáctičlenná rada z koalice ČSSD, KSČM A hnutí ANO. Primátorem Karviné zůstává i nadále  Jan Wolf z ČSSD.

"Já věřím, že se nám všem bude dařit a uděláme kus práce," řekl Jan Wolf.

Jeho náměstci budou příští čtyři roky Lukáš Raszyk a Andrzej Bizoń také za ČSSD, Vladimír Kolek za hnutí ANO a Miroslav Hajdušík za KSČM. Lukáš Raszyk byl do funkce náměstka primátora zvolen už potřetí. Miroslav Hajdušík bude funkci náměstka primátora vykonávat druhé volební období. Správa majetku a IT by měl mít příští čtyři roky na starosti nově zvolený náměstek za hnutí ANO 59letý Vladimír Kolek, rodilý Karviňák.

"Nebojím se té výzvy, protože vím, že to město skutečně funguje," řekl nově zvolený náměstek.

Nová zkušenost ve vedení města čeká i na padesátieltého Andrzeje Bizoně z Karviné. Dosud byl ředitelem polského gymnázia v Českém Těšíně.

"Doufám, že, ta oblast, kteru se bud moci podělit na řízení města bude školství, kultura a sport, což mi není cizí a doufám, že zúročím své zkušenosti z těch 25 let, které vykonávám dosud," řekl Bizoń.

První jednání nového zastupitelstva se uskuteční 10. prosince.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu