Primátorem Karviné zůstává Jan Wolf

  • 15:26,
  • Karviná ,

V Karviné se uskutečnilo ustavující zastupitelstvo města. Všech 41 zastupitelů zvolených v říjnových komunálních volbách složilo slib a zvolilo primátora, jeho náměstky a radní. Křeslo primátora obhájil Jan Wolf.

V Karviné se v pondělí v podvečer uskutečnilo v sále obchodně podnikatelské fakulty ustavující zastupitelstvo. Otevření nového čtyřletého volebního období bylo přítomno všech 41 zastupitelů, kteří po zaznění státní hymny složili ve stoje slib zastupitelů.

PO schválení volebního řádu byl veřejně zvolen primátor, náměstci a také jedenáctičlenná rada z koalice ČSSD, KSČM A hnutí ANO. Primátorem Karviné zůstává i nadále  Jan Wolf z ČSSD.

"Já věřím, že se nám všem bude dařit a uděláme kus práce," řekl Jan Wolf.

Jeho náměstci budou příští čtyři roky Lukáš Raszyk a Andrzej Bizoń také za ČSSD, Vladimír Kolek za hnutí ANO a Miroslav Hajdušík za KSČM. Lukáš Raszyk byl do funkce náměstka primátora zvolen už potřetí. Miroslav Hajdušík bude funkci náměstka primátora vykonávat druhé volební období. Správa majetku a IT by měl mít příští čtyři roky na starosti nově zvolený náměstek za hnutí ANO 59letý Vladimír Kolek, rodilý Karviňák.

"Nebojím se té výzvy, protože vím, že to město skutečně funguje," řekl nově zvolený náměstek.

Nová zkušenost ve vedení města čeká i na padesátieltého Andrzeje Bizoně z Karviné. Dosud byl ředitelem polského gymnázia v Českém Těšíně.

"Doufám, že, ta oblast, kteru se bud moci podělit na řízení města bude školství, kultura a sport, což mi není cizí a doufám, že zúročím své zkušenosti z těch 25 let, které vykonávám dosud," řekl Bizoń.

První jednání nového zastupitelstva se uskuteční 10. prosince.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

NBS Invest, a.s.
Karviná
od 90 Kč do 120 Kč

Detail

Miker.cz s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

STASEKO PLUS s.r.o.
Karviná
od 130 Kč do 150 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků