Reklama

KSVČ Juventus Karviná přidává nové kroužky

  • 13:20,
  • Karviná ,

Karvinské Krajské středisko volného času Juventus Karviná přidává do své nabídky další čtyři nové kroužky kvůli velkému zájmu o volnočasové aktivity. Původních pětapadesát kroužků je totiž až na pár míst v taekwondo a boxu kapacitně obsazeno.

Stáhnout video
Reklama

60 externích zaměstnanců v současné době figuruje v 55 zájmových kroužcích KSVČ Juventus. Každý nově příchozí zaměstnanec, který kroužek povede, musí mít apson pedagogické minimum nebo trenérskou licenci, rodiče dětí tedy mají jistotu, že se jejich ratolesti bude věnovat člověk na správném místě.

"Snažíme se, aby to bylo na profesionální úrovni, chceme, aby chodili na pohybové průpravy, protože 80 procent kroužků je pohybových. Aby věděli, jak s dětmi cvičit, že základ je ty děti rozehřát, že poslední fáze je strečink a že jde nejen o dřinu, ale hlavně o zábavu formou hry atd.,”  řekl Jan Firla, zástupce ředitele KSVČ Juventus Karviná.

Středisko se snaží být trendové a do své nabídky přidává nově další kroužky. balet, společenské tance, kroužek kreativ a také  fotografický kroužek, kde se děti i třeba s rodiči naučí základy fotografování.

"Každá schůzka bude zaměřena na jiné téma, například přírodu, sport, makro, portrét. Máme naplánovány také výjezdy jednou měsíčně do hor nebo na zámek. Kromě toho bude mít každý člen své vlastní portfolio, kde si bude schovávat ty nejkrásnější fotky, které udělá," řekla Martina Jančíková, vedoucí KSVČ Juventus.

Dalším novým kroužkem je kroužek pohybový - Latin freestyle dance.

"Myslím si, že je dobrý pro život, protože základním znakem je řeč těla a etiketa a ta je velmi důležitá v životě a také si myslím, že dnes je v tancích opomíjena elegance a to latina zastává," dodala Markéta Durajová, lektorka kroužku.

Trénink bude jednou týdně dvě hodiny. Do tohoto kroužku se mohou přihlásit chlapci i děvčata od 6 do 12 let. Kdo rád něco vyrábí, může rozvinout svou tvůrčí kreativitu v dalším novém kroužku - Kreativ. I tady přijímají chlapce i děvčata od 6 do  12 let.

"Kroužek je určený převážně pro holčičky, zatím jsme dělali lapače snů, obaly na mobil, bomby do koupele, vyráběli jsme nové oblečení ze starého. Nějaký materiál nachystaný máme, některé si děti musí donést," řekl Lenka Včelková, lektorka kroužku.

A přihlásit se děti mohou do nových tanečních kroužků, baletu a moderny.

"Oba kroužky jsou pro kluky i holky od 7 do 15 let, naučí se tam pohyby, vyjadřovat své emoce ať moderním tanci tak v baletu. Je to hodně estetické, spíše i divadelní forma," vysvětlila Tereza Tomášková, lektorka nového kroužku.

Kromě nově zavedených kroužků jsou všechny ostatní zájmové kroužky obsazeny, pár míst se najde ještě ve sportovním kroužku taekwonda nebo v boxu.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Hotel Rudolf s.r.o.
Karviná
od 88 Kč

Detail

Albrechtova střední škola, Český Těšín, příspěvková organizace
Karviná
od 13 950 Kč do 15 050 Kč

Detail

UNIQA pojišťovna, a.s.
Karviná
od 16 280 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu