Dopravní nehoda na Karvinsku si vyžádala dva zraněné

Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly v pátek 25. ledna večer u vážné dopravní nehody na Karvinsku. Operátoři záchranné služby převzali před půl osmou večer informaci o havárii osobního vozidla v Petřvaldu, které narazilo do sloupu.

Na místě nehody byli hlášeni zranění. K zásahu vyslali operátoři dvě pozemní posádky a následně také vrtulník letecké záchranné služby.

"Třiadvacetiletý muž zůstal zaklíněn uvnitř automobilu a musel být vyprošťován. Záchranáři jej ještě předtím zajistili krčním límcem a podali inhalačně kyslík. Následné vyšetření ukázalo poranění dolní končetiny a pravděpodobně také pánve. Posádky provedly zafixování vnějších zranění, pacienta zajistily pánevním pásem a uložily do vakuové matrace. Po zajištění dvou žilních vstupů také zahájily podávání léků. Muže si převzala do péče posádka leteckých záchranářů a zajistila jeho šetrný transport do ostravské Fakultní nemocnice," uvedl mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

Záchranáři museli ošetřit také o rok mladší ženu. 

"Se středně závažným poraněním v oblasti dolní končetiny ji poté pozemní posádka ZZS přepravila na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě," uvedl Humpl.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 23.10. 20:07
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 23.10. 20:07
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 23.10. 20:07
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Lichtgitter CZ spol. s r. o.
Karviná
od 130 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu