Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová polohovací lůžka v karvinské rájecké nemocnici

  • Karviná,

Karvinská rájecká nemocnice pořídila na oddělení chirurgické Jednotky intenzivní péče 6 nových polohovacích lůžek. Jsou snadno ovladatelné a personál je může nastavit i do polohy kardio křesla.

Nová moderní elektricky polohovatelná lůžka pořídila karvinská rájecká nemocnice pro pacienty ležící na oddělení chirurgické jednotky intenzivní péče.

"Tato lůžka mají spoustu funkcí, které můžeme při naší ošetřovatelské péči využívat. Díky tomu se posunula kvalita a komfort ošetřovatelské péče.,” Šárka  Mesiariková, vrchní sestra.

"Šest postelí, které jsme dostali na chirurgickou JIP, stály 530 tisíc korun. Město Karviná dotovalo tyto postele 450 tisíci korunami," řekla muvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

Lůžka si může personál nastavit do jakékoliv polohy. "Můžeme si ho nastavit výškově, pak je tam poloha kardio křeslo, které využíváme po operacích pacientů. Postel disponuje několika ovladači, které jsou komfortně umístěny jak u nohou pacienta tak na bočnicích a pak je i ovladač, se kterým se může pacient obsluhovat sám," popsala  Mesiariková.

Postel je vybavena i speciální matrací.

"Je z polyuretanové pěny, sedmizónová, v nepromokavém obalu, zabraňuje pocení, působí preventivně i proti proleženinám díky tomu, jak je uzpůsobena," uzavřela vrchní sestra.

Součástí všech šesti nových postelí jsou také noční stolky, které slouží i k servírování.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy