Reklama

Nová polohovací lůžka v karvinské rájecké nemocnici

  • 14:33,
  • Karviná ,

Karvinská rájecká nemocnice pořídila na oddělení chirurgické Jednotky intenzivní péče 6 nových polohovacích lůžek. Jsou snadno ovladatelné a personál je může nastavit i do polohy kardio křesla.

Stáhnout video
Reklama

Nová moderní elektricky polohovatelná lůžka pořídila karvinská rájecká nemocnice pro pacienty ležící na oddělení chirurgické jednotky intenzivní péče.

"Tato lůžka mají spoustu funkcí, které můžeme při naší ošetřovatelské péči využívat. Díky tomu se posunula kvalita a komfort ošetřovatelské péče.,” Šárka  Mesiariková, vrchní sestra.

"Šest postelí, které jsme dostali na chirurgickou JIP, stály 530 tisíc korun. Město Karviná dotovalo tyto postele 450 tisíci korunami," řekla muvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

Lůžka si může personál nastavit do jakékoliv polohy. "Můžeme si ho nastavit výškově, pak je tam poloha kardio křeslo, které využíváme po operacích pacientů. Postel disponuje několika ovladači, které jsou komfortně umístěny jak u nohou pacienta tak na bočnicích a pak je i ovladač, se kterým se může pacient obsluhovat sám," popsala  Mesiariková.

Postel je vybavena i speciální matrací.

"Je z polyuretanové pěny, sedmizónová, v nepromokavém obalu, zabraňuje pocení, působí preventivně i proti proleženinám díky tomu, jak je uzpůsobena," uzavřela vrchní sestra.

Součástí všech šesti nových postelí jsou také noční stolky, které slouží i k servírování.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

SeneCura SeniorCentrum HŠH a.s.
Karviná
od 15 000 Kč do 16 000 Kč

Detail

Jaroslav Jedlička
Karviná
od 24 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu