Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konala přednáška Senior bez nehod

  • Karviná,

Senioři bez nehod - přesně tak se jmenuje osvětový projekt, který seniorům divadelní formou přibližuje největší úskalí v dopravě. Jak se bezpečně chovat v pozici chodce, cyklisty nebo řidiče si připomněli aktuálně starší lidé v Karviné.

V městském domě kultury se konala pravidelná přednáška pro seniory, kterou každoročně organizuje pro tuto skupinu obyvatel odbor sociálních věcí magistrátu města. Tentokrát si senioři mohli připomenout jak se správně chovat v dopravě.

Že seniorů přibývá a jsou nejohroženější skupinou v provozu, potvrzují i statistiky. Názorná čísla zazněla i na této přednášce, nazvané Senior bez nehod.  Osvětový projekt je celorepublikový a forma přednášky je zvolena poutavě - divadelnímí scénkami.

"My se je snažíme upozornit na ta nejdůležitější úskalí, které se týkají bezpečného pohybu po komunikacích," řekl  Jiří Svoboda, moderátor projektu Senior bez nehod.

Sami senioři mají mnohdy špatné zkušenosti.

anketa: senioři: "Hodně aut, rychleji se dostanu pěšky než autem někde." "Jdete po přechodu jedno auto vás pustí, další vás nepustí a už dvakrát mě málem přejelo auto."

Projekt Senior bez nehod bude probíhat ještě do konce tohoto roku, zájemci o tuto formu osvěty z řad organizací a skupin se mohou přihlásit na webu projektu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy