Reklama

V Karviné se konala přednáška Senior bez nehod

  • 14:01,
  • Karviná ,

Senioři bez nehod - přesně tak se jmenuje osvětový projekt, který seniorům divadelní formou přibližuje největší úskalí v dopravě. Jak se bezpečně chovat v pozici chodce, cyklisty nebo řidiče si připomněli aktuálně starší lidé v Karviné.

Stáhnout video
Reklama

V městském domě kultury se konala pravidelná přednáška pro seniory, kterou každoročně organizuje pro tuto skupinu obyvatel odbor sociálních věcí magistrátu města. Tentokrát si senioři mohli připomenout jak se správně chovat v dopravě.

Že seniorů přibývá a jsou nejohroženější skupinou v provozu, potvrzují i statistiky. Názorná čísla zazněla i na této přednášce, nazvané Senior bez nehod.  Osvětový projekt je celorepublikový a forma přednášky je zvolena poutavě - divadelnímí scénkami.

"My se je snažíme upozornit na ta nejdůležitější úskalí, které se týkají bezpečného pohybu po komunikacích," řekl  Jiří Svoboda, moderátor projektu Senior bez nehod.

Sami senioři mají mnohdy špatné zkušenosti.

anketa: senioři: "Hodně aut, rychleji se dostanu pěšky než autem někde." "Jdete po přechodu jedno auto vás pustí, další vás nepustí a už dvakrát mě málem přejelo auto."

Projekt Senior bez nehod bude probíhat ještě do konce tohoto roku, zájemci o tuto formu osvěty z řad organizací a skupin se mohou přihlásit na webu projektu.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

SPORTOVNÍ CENTRUM ORLOVÁ s.r.o.
Karviná
od 16 300 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu