Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konalo shromáždění za bezpečné město

  • Karviná,

V Karviné bylo přes sociální sítě na sobotní odpoledne svoláno shromáždění “Za bezpečnou Karvinou”. Kromě svolavatelky se této akce zúčastnila hrstka lidí, vyslechnout si občany přišli zástupci města a městské policie.

Na Masarykově náměstí se v sobotu odpoledne konalo shromáždění “Za bezpečnou Karvinou.” Svolavatelka svůj záměr oznámila na sociální síti s tím, že se podle ní zvyšuje pocit nebezpečnosti ve městě. 

"Zajímaly by mě například možnosti zřízení civilních ochranných hlídek a zastřešující spolek, který by nabídl zájemcům o sebeobranu dotované kurzy sebeobrany," vysvětlila Karin Szczyrbová, svolavatelka shromáždění a dodala: "Zašlu svůj plán a program koordinované prevence kriminality, uvidíme, jak se k tomu primátor a další členové města postaví."

Primátor Karviné přítomným zopakoval všechna opatření, která se ve městě dělají.

"To, co se stává u nás, se stává běžně v jiných městech v rámci ČR, ale nechceme se s tím spokojit, já jsem si přišel vyslechnout i to, jaké nápady mají občané našeho města a pokud některý z nápadů bude k pomoci, aby se bezpečnost zlepšila, tak já budu všemi deseti pro, aby se to udělalo, ale nemám rád výkřiky do tmy, psaní na “fejsbucích”,"  reagoval na slova stěžovatelky primátor Karviné Jan Wolf.

"Nezastíráme, že někdy pocitová bezpečnost koreluje se skutečnými statistiky kriminality a některá doporučení se dávno dělají, tady prevence funguje přes 20 let, nemyslím si, že by paní přinesla něco nového," dodal ředitel MP Karviná Petr Bičej.

Primátor Karviné po oficiálním ukončení shromáždění ještě osobně debatoval s jednotlivci o jejich konkrétních problémech.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.
Havířov
od 28 630 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

JaPa full business s.r.o.-pracoviště
Český Těšín
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků