Reklama

V Karviné se konalo shromáždění za bezpečné město

  • 15. července 2019,
  • 11:07,
  • Karviná ,
  • Monika Danková

V Karviné bylo přes sociální sítě na sobotní odpoledne svoláno shromáždění “Za bezpečnou Karvinou”. Kromě svolavatelky se této akce zúčastnila hrstka lidí, vyslechnout si občany přišli zástupci města a městské policie.

Stáhnout video
Reklama

Na Masarykově náměstí se v sobotu odpoledne konalo shromáždění “Za bezpečnou Karvinou.” Svolavatelka svůj záměr oznámila na sociální síti s tím, že se podle ní zvyšuje pocit nebezpečnosti ve městě. 

"Zajímaly by mě například možnosti zřízení civilních ochranných hlídek a zastřešující spolek, který by nabídl zájemcům o sebeobranu dotované kurzy sebeobrany," vysvětlila Karin Szczyrbová, svolavatelka shromáždění a dodala: "Zašlu svůj plán a program koordinované prevence kriminality, uvidíme, jak se k tomu primátor a další členové města postaví."

Primátor Karviné přítomným zopakoval všechna opatření, která se ve městě dělají.

"To, co se stává u nás, se stává běžně v jiných městech v rámci ČR, ale nechceme se s tím spokojit, já jsem si přišel vyslechnout i to, jaké nápady mají občané našeho města a pokud některý z nápadů bude k pomoci, aby se bezpečnost zlepšila, tak já budu všemi deseti pro, aby se to udělalo, ale nemám rád výkřiky do tmy, psaní na “fejsbucích”,"  reagoval na slova stěžovatelky primátor Karviné Jan Wolf.

"Nezastíráme, že někdy pocitová bezpečnost koreluje se skutečnými statistiky kriminality a některá doporučení se dávno dělají, tady prevence funguje přes 20 let, nemyslím si, že by paní přinesla něco nového," dodal ředitel MP Karviná Petr Bičej.

Primátor Karviné po oficiálním ukončení shromáždění ještě osobně debatoval s jednotlivci o jejich konkrétních problémech.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 30 000 Kč do 33 000 Kč

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 25 000 Kč

Detail

Karvinská hornická nemocnice a.s.
Karviná
od 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu