Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

HbK Karviná se připravuje na sezonu v extralize. Máme na víc! Věří si hráči

  • Karviná,

Extraligové hokejbalisté se v letních dnech poctivě připravují na nadcházející sezonu. Posilují a trénují vytrvalost na hřišti u střední průmyslové školy. Jejich cílem je patřit mezi nejlepší týmy v republice.

Hokejbalový tým A mužstva se pilně připravuje na svou další sezonu v extralize. 

Příprava je 3x týdně, trénujeme v posilovně, na hřišti,  je to založené na sílu a vytrvalost, v osmém měsíci už to vše přehodíme na hřiště a budeme dělat technické plány," vysvětlil hlavní trenér HbK Karviná Lumír Rosůlek.

Momentálně tedy na hřišti probíhají vytrvalostní tréninky.

Hraji strašně dlouho, to je vidět, od 15 se tomu věnuji. Drží mě tady super parta i výsledky máme.  Baví mě to, dokud to zdraví dovolí, tak bych tady rád byl, pokud bude potřeba,"  prozradil jeden ze ze zkušenějších hráčů Jan Rosůlek. Tréninky jsou podle něj náročnější na rychlost.

Deset let hraje hokejbal další hráč týmu - Ondřej Farský.

"Příprava je náročnější, máme ty tréninky udělané na kondici. Pořád se dívám na ty starší a sbírám zkušenosti," dodal další hráč HbK Karviná Ondřej Farský.

V týmu přibyli i noví velmi mladí hráči, většinou odchovanci karvinského klubu. Mezi ně patří i sedmnáctiletý student průmyslové školy Jan Stromko. Patří mezi vůbec nejmladší hráče extraligy v ČR. Jeho snem je dostat se do reprezentace do 18 let a zúčastnit se mistrovství ve Švýcarsku.

"Extraliga je rychlejší a hraje se víc do těla, hodně mi radí, ať  to nahazuji, běhám za tím a ať využiju své rychlosti," řekl Stromko.

Uplynulá sezona se hokejbalistům příliš nevydařila, skončili devátí, se stejným počtem bodů jako osmý.

"Což je pro nás zklamání, měli jsme na to být v play of, ale nepodařilo se to. Sezona byla dobrá, můj plán a můj úkol bylo udržet se, to se povedlo. Play of by byla taková třešnička na dortu, doufám, že letos máme nějaké posily, tak bychom se tam chtěli dostat," řekl trenér.

Podle trenéra spoustu zápasů prohrálo mužstvo zbytečně nedisciplinovaností a nevyzrálostí.

První ostrý zápas čeká hokejbalisty v září, rozpis utkání ještě ale není hotový.

"Já myslím, že mluvím za všechny - chtěli bychom hrát vyšší post než minulý rok, deváté místo je slabota, čtvrté páté místo by bylo super, manšaft na to je, tak bychom se tak mohli pohybovat," uzavřel  Jan Rosůlek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy