Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letět na Mars z karvinského náměstí? Žádný problém, divadlo K.V.A.S. se o to pokusí

  • Karviná,

Divadelní soubor K.V.A.S. zahraje návštěvníkům své představení Projekt Naděžda přímo na karvinském náměstí. Tato astro komedie získala hned několik ocenění - za režii, scénografii, herecké výkony i cenu diváků.

Divadelní soubor K.V.A.S. vystoupí se svou astro komedií mladého brněnského hudebníka Tomáše Kovandy nazvanou Projekt Naděžda před diváky na Masarykově náměstí. Lidé tak budou mít jedinečnou příležitost zhlédnout představení, které získalo několik významných cen. V březnu na krajské přehlídce amatérských činoherních souborů  Ostravské Buchary získalo dvě ceny za herecký výkon, cenu za výpravu inscenace, cenu za režii, cenu diváků a také doporučení na národní přehlídku Divadelní piknik ve Volyni a i tam uspěli.

"Letos jsme se s touto komedií zúčastnili národní přehlídky a odnesli jsme si ocenění za scénografii," řekl režisérka Lucie Ráczová.

Ocenění převzala Eva Makowková, která je autorkou kostýmů a samotné scény .

"Musím říct, že jsem scénografii nedělala sama, podílel se na tom i kolega z divadla Aleš Vaštík, on dělal chlapské práce a já jen ladila," řekla Makowková.

Děj této úspěšné astro komedie, která měla premiéru už loni v dubnu, nastínila sama režisérka Lucie Ráczová.

"Pojednává o vědeckém výzkumu na pozadí letu sovětských kosmonautů na Mars. Hra mě zaujala tématem - kosmický výzkum, raketa, naplňovala poetiku našeho divadla, máme rádi komedie, u kterých se vyblbneme."

"Hraji postavu inženýra Jureviče, který se stará o technické záležitosti toho projektu a v jednom okamžiku se ocitne v raketě a už tam musí zůstat a absolvuje celý ten simulovaný let s posádkou. On sice ví, že to tak není, snaží se členy přesvědčit, nakonec ale i on sám ve finále uvěří tomu, že letí," řekl jeden z herců Roman Tomoszek.

"Já hraji Jekatěrinu Zajcevu, což je sovětská vědkyně, psycholožka a studuje psychický stav posádky, která si myslí, že letí na Mars?ů řekla Eva Makowková.

"Já tam hraji roli politicko-vojenského dozoru, jmenuji se Jelena Medvedeva, všechno tam kontroluji, zjišťuji, jestli je vše v pořádku," řekla další z hereček Zuzana Janků.

A kdy se tedy tato astro komedie na Masarykově náměstí odehraje?

"Chtěla bych diváky pozvat na představení, které se odehraje v rámci Karvinského kulturního léta 10.8. ve 20 hodin na náměstí," řekla režisérka.

Kromě karvinského náměstí zahraje soubor tuto komedii ještě na konci srpna na letní divadelní scéně přerovského zámku, poslední srpnový den ještě i na Lodičkách a v říjnu pak v Kulturním domě Hlučín.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy