Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hudební alternativa v Karviné moc nezaujala, lidé ale vybrali peníze pro postiženou dívku

  • Karviná,

Alternativní hudba nemá v Karviné na růžích ustláno. Přesvědčili se o tom organizátoři z Iniciativy Dokořán, kteří uspořádali v areálu Lodiček charitativní alternativní festival. I přes komornější návštěvu se podařilo splnit účel akce a postižené dívce bude předáno 20 tisíc korun na multifunkční vozík.

Iniciativa Dokořán připravila na sobotní odpoledne a večer charitativní festival plný alternativní hudby nazvaný MimoProudy.

"Když jsme kdysi zrušili festival Dokořán, tak jsme si řekli, že musíme zachovat alespoň myšlenku Dokořánu, který představoval hudbu, kterou neznají. Proto MimoProudy, letos charitativně," vysvětlil Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán.

Příspěvky z dobrovolného vstupnéhop nebo z prodaných propagačních věcí a cédéček kapel byl věnován malé Terezce, kterou pro tuto akci Iniciativě Dokořán doporučila Slezská diakonie.

"Jedná se o Terezku z Karviné, trpí těžkou epilepsií a dnes se skládáme na její multifunkční vozík," řekla Kateřina Tomčalová, PR manažerka Iniciativy Dokořán.

Hlavním hostem MimoProudů byl zpěvák David Stypka, který celou akci zaštítil.

"My jsme tady měli před lety jeden z nejkrásnějších koncertů vůbec, sešla se tady skvělá parta, navíc to dělají lidi, které znám, které mám rád, tak jsme se dohodli, že to uděláme, velmi rádi se sem vracíme," řekl David Stypka.

David Stypka na Lodičkách zakončil sezonu, zahrál nejen set známých hitů, ale i novinky z připravované desky.

"My se hned v říjnu vracíme na pódia a budeme intenzivně dělat na nové desce, abychom ji na jaro měli," dodal Stypka.

Stranou nezůstali ani sami organizátoři, celý tým Dokořánu věnoval Terezce svou denní mzdu.

"My jsme se rozhodli darovat naši mzdu a přispět i z naší strany takto," vysvětlil Heczko.

Organizačně byla akce pořadateli zvládnutá opět bezchybně, je ale možné, že alternativní hudba k velké škodě interpetů Karviňáky až tak neláká. Celkový výtěžek z akce MimoProudy činil 20 tisíc korun, a to i přesto, že proběhl v komornější verzi s menším počtem návštěvníků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy