Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budoucí vysokoškoláci, zbystřete! OPF v Karviné chystá novinky, třeba cvičnou cestovní kancelář

  • Karviná,

Obchodně podnikatelská fakulta chystá pro své studenty novinky. V posledních měsících uspěla v získání akreditací nových studijních programů a dokonce připravuje i prostory pro praktickou výuku cestovního ruchu.

OPF SU v Karviné se v současné době velmi daří. Byla úspěšná v novém náročném procesu akreditace nových studijních  programů.

"My jsme v posledních měsících získali akreditace na několik programů a to na maximální dobu deseti let, což považujeme za velký úspěch. Jedná se o studijní obory Bankovnictví, peněžnictví a pojišťovnictví, dále o program Finance a účetnictví, Manažerská informatika a možná nejzajímavější je program Cestovní ruch a turismus," řekl Daniel Stavárek, děkan OPF Karviná. 

Právě tento obor je zajímavý tím, že je spojen s rekonstrukcí jednoho bloku objektu Na Vyhlídce, hned vedle kolejí a knihovny fakulty. Tady fakulta připravuje nové profesní centrum cestovního ruchu.

"Budou mít studenti možnost si v prakticky orientovaných předmětech vyzkoušet a zdokonalit své profesní dovednosti. Bude tam zázemí pro gastronomické služby, bude tam cvičný bar, restaurační prostředí, bude tam taky možnost uzpůsobit celý ten areál, ten prostor, pro cvičnou cestovní kancelář, cvičné informační centrum cestovního ruchu, takže si od toho slibujeme, že ten nový studijní program bude pro uchazeče atraktivní," dodal děkan.

Stavební hrubé práce na novém profesním centru cestovního ruchu by měly být dokončeny do konce roku 2019.

“Momentálně provádíme výkopy kanalizace, která povede do nových sociálních zařízení, pak se to bude betonovat, probíhají i zednické práce,”  popsal práce mistr stavby Vladimír Barčiak. 

"Plánujeme to plné využití profesního centra od následujícího akademického roku 2020/21. je to opět relativně finančně náročná investice, celkový objem se bude blížit 80 milionům korun, většinu finančních prostředků jsme získali z ministerstva školství, zbytek si hradíme sami," uzavřel Stavárek.

Fakulta stále přijímá přihlášky, zmiňované nové studijní programy jsou už v aktuální nabídce.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

ELANDOMY s.r.o. - Havířov
Havířov
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Globus ČR, k.s. - HM Havířov
Havířov
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků