Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Takové soutěže jen tak někde nenajdete, vymýšlejí je senioři

  • Karviná,

Karvinští senioři mají smysl pro humor, bohatou fantazii a chuť se bavit. Každoročně to dokazují při Netradičních hrách seniorů. Disciplíny, které si sami pro sebe vymýšlejí, prověřují jejich šikovnost, zručnost a trpělivost.

Netradiční hry seniorů se stali v Karviné tradicí před 16. lety. Od té doby se členové městských klubů pravidelně scházejí na zahradě jednoho z klubů, aby si tady zasoutěžili v několika disciplínách a strávili příjemný den 

"Počasí jim krásně vyšlo, dokonce přijeli i senioři z Polska. Hry jsou mezi seniory oblíbené, jsem rád, že se potkávají a jsou mezi nimi přátelská pouta," řekl náměstek primátora Miroslav Hajdušík.

Každý z městských klubů si na tuto akci vymyslel jednu soutěžní disciplínu, aby překvapil ostatní..

"Tyto hry jsou na zručnost, šikovnost, za určitý čas musí ten daný tým něco zvládnout, ať je to šroubování víček, zatloukání hřebíků nebo koulet koulí," popsala hry vedoucí odboru sociálního MMK Martina Smužová.

anketa: účastníci Netradičních her: "Dobré to je, zábava no." "Bavíme se dobře, je to lepší a lepší."

Odbor sociální magistrátu města se snaží tyto Netradiční hry opakovat každoročně a vyvolat tak v seniorech pocit soutěživosti, motivovat je ke kreativním nápadům.

Netradičních her se zúčastnila zhruba stovka seniorů,žádný městský klub neodešel s prázdnou, magistrát pro ně připravil zajímavé ceny v podobě třeba deskových her.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků