Takové soutěže jen tak někde nenajdete, vymýšlejí je senioři

  • 9:01,
  • Karviná ,

Karvinští senioři mají smysl pro humor, bohatou fantazii a chuť se bavit. Každoročně to dokazují při Netradičních hrách seniorů. Disciplíny, které si sami pro sebe vymýšlejí, prověřují jejich šikovnost, zručnost a trpělivost.

Netradiční hry seniorů se stali v Karviné tradicí před 16. lety. Od té doby se členové městských klubů pravidelně scházejí na zahradě jednoho z klubů, aby si tady zasoutěžili v několika disciplínách a strávili příjemný den 

"Počasí jim krásně vyšlo, dokonce přijeli i senioři z Polska. Hry jsou mezi seniory oblíbené, jsem rád, že se potkávají a jsou mezi nimi přátelská pouta," řekl náměstek primátora Miroslav Hajdušík.

Každý z městských klubů si na tuto akci vymyslel jednu soutěžní disciplínu, aby překvapil ostatní..

"Tyto hry jsou na zručnost, šikovnost, za určitý čas musí ten daný tým něco zvládnout, ať je to šroubování víček, zatloukání hřebíků nebo koulet koulí," popsala hry vedoucí odboru sociálního MMK Martina Smužová.

anketa: účastníci Netradičních her: "Dobré to je, zábava no." "Bavíme se dobře, je to lepší a lepší."

Odbor sociální magistrátu města se snaží tyto Netradiční hry opakovat každoročně a vyvolat tak v seniorech pocit soutěživosti, motivovat je ke kreativním nápadům.

Netradičních her se zúčastnila zhruba stovka seniorů,žádný městský klub neodešel s prázdnou, magistrát pro ně připravil zajímavé ceny v podobě třeba deskových her.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků