Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zbourat nebo přestavět bývalou ubytovnu Kosmos na malé byty? Rozhodly hlavně náklady

  • Karviná,

Karvinští zastupitelé schválili demolici bývalé ubytovny Kosmos. I když byl původní plán města přestavět tento objekt na malé byty pro seniory, ceny za stavební práce se do současné doby stouply tak, že tento záměr se stal neekonomickým.

Zastupitelé na svém 7. zasedání odsouhlasili demolici bývalé ubytovny Kosmos v Karviné-Hranicích. Tento objekt město odkoupilo ze soukromého sektoru hlavně proto, aby zabránilo provozování ubytovny. V plánu bylo přestavět objekt na malé byty pro seniory. Primátor Karviné vysvětlil, proč k tomotu rozhodnutí  - objekt raději zbourat - zastupitelé dospěli.

"V rámci přípravy se ta cena rekonstrukce vyšplhala do takových výšin, že je neekonomické, abychom to opravovali i v návaznosti na to, že máme dostatečný bytový fond. Tyto finanční prostředky bychom chtěli investovat do nových lokalit na stavbu rodinných domů, moderního bydlení a zároveň část těch finančních prostředků použijeme na seniorské byty, na jejich opravu," vysvětlil primátor.

"Ty argumenty, které se objevily, ať už to byla cena nebo statické posudky, byly natolik vážné, že jsme se přiklonili k demolici Kosmosu a jsem moc rád, že ty ušetřené peníze, které byly určené na rekonstrukci Kosmosu, budeme moci použít na opravu stávajícího bytového fondu pro seniory," řekl Miroslav Hajdušík (KSČM), lídr strany, náměstek primátora Karviné.

"Karvinská koalice podpořila z jednoho a zásadního důvodu, je to otázka finanční, protože dát 180 milionů za rekonstrukci a opravu této budovy je velice neefektivní," řekl  Petr Juras (Karvinská koalice), člen strany, zastupitel.

"Jsme se shodli, že je lepší zhruba za 20 milionů udělat demolici s tím, že na polovinu bychom si sáhli z dotací, udělat tam zatím zeleň a a opravdu ty peníze, které jsou alokovány na rekonstrukci toho objektu, použít třeba na individuální bytovou výstavbu," dodal Martin Gebauer (ANO), lídr strany, náměstek hejtmana MSK.

Seniorských bytů je ve městě dost, momentálně je k dispozici 70 volných bytů v bytových domech pro seniory. V příštím expresu se budeme věnovat dalšímu tématu zastupitelů a to omezení provozní doby několika nonstopů.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků