Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za čip neplatí majitelé psů v Karviné ani korunu

  • Karviná,

Od ledna příštího roku musí mít všichni psi v České republice čip. Nařizuje to novela veterinárního zákona. Karvinským majitelům psů bude čip hrazen i nadále z pokladny města.

V Karviné je čipování na území města řešeno už od roku 2004 a to obecně závaznou vyhláškou. Všichni majitelé si mohli nechat psa staršího šesti měsíců očipovat zdarma. Od ledna příštího roku bude tato povinnost platit v celé republice.

"Tato povinnost je uzákoněna a i přesto vedení města se rozhodlo, že i nadále bude toto čipování chovatelům psů hradit. Ročně v Karviné veterináři načipovali zhruba kolem tří stovek psů, což vychází na  230 tisíc korun," řekla Jana Maierová, vedoucí Odbortu komunálních služeb MMK.

Zákonná povinnost čipování je spojena s povinným očkováním proti vzteklině.

"Očkováni proti vzteklině mohou být pouze psi, kteří jsou čipovaní. Je zde jedna výjimka, pokud to zvíře má čitelné tetování provedené před 3. červencem 2001," vysvětlil Severin Kaděrka, ředitel Krajské veterinární správy pro MS kraj.

Čipování by se neměl žádný majitel vyhnout. Hrozí mu totiž několikatisícová pokuta

" V těchto případech hrozí, že zahájíme správní řízení s chovatelem a může být uložena pokuta do  20 tisíc korun," dodal Kaděrka.

Identifikační známka pod kůží má prioritně zamezit chovům psů v nelegálních množírnách a díky ní se také snadněji dohledá majitel psa při případném zatoulání. Do současné doby je v Karviné zaevidováno 4500 očipovaných psů.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků