Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští sportovci slavili. Uplynulo 100 let od založení prvních sportovních klubů

  • Karviná,

Současně s charitativním během se na Lodičkách konala i velká oslava ke stému výročí založení prvních sportovních oddílů a klubů na území města. Zástupci jednotlivých sportů se na Lodičkách názorně prezentovali a lákali do svých řad nové zájemce.

Město Karviná současně s charitativním během pro mateřskou školu Klíček oslavilo v areálu Lodiček i 100. výročí založení prvních sportovních oddílů a klubů v Karviné. Lidé se tak na jednom místě mohli seznámit s širokou škálou sportovních týmů a oddílů podporovaných městem.

"My jsme to pojali trochu jinak. Udělej něco pro své draví a pomůžeš jiným, to je charitativní běh, ale nejlepší je to si vyzkoušet. Veškeré kluby a spolky na území města se tu prezentují nejen jako stánky, ale každý Karviňák si to může vyzkoušet. Vystřelit na branku, může si vyzkoušet sport, který nikdy nedělal, judo, karate atd," vysvětlil náměstek primátora Andrzej Bizoń.

"Já když jsem viděl všechny ty stánky, tak bych chtěl i z toho místa poděkovat všem trenérům, funkcionářům, dobrovolníkům, že těch sto let ten sport táhnou. Je to dobrovolná činnost, mnohdy náročná. Já jim chci poděkovat, že to pro Karvinou dělají," dodal primátor Karviné Jan Wolf.

Na Lodičkách se prezentovaly sporty vodní, kolektivní, bojové nebo individuální. Zástupců jednotlivých sportů jsme se zeptali, proč by si jejich  děti měly vybrat právě ten sport, který dělají.

" Je to nejpopulárnější sport na světě, nejmasovější, finančně nejdostupnější," řekl fotbalista MFK Karviná Marek Janečka.

"Házená se skládá z více sportů. atletiky, vrcholových sportů, je tam hodně dynamiky, tvrdé souboj," řekl Michal Brůna, házenkář HCB Karviná

"Děti by si měly vybrat hokej, protože se jedná o kolektivní sport, najdou své schopnosti a dovednosti mezi dětmi, mají výstroj, hokejku a už to je dost specifické a samo o sobě je to hodně baví," popsal Dominik Boniatti, trenér HC Býci Karviná.

Některé sporty najdete hned v několika organizacích najednou. Pestrou nabídku najdete například v Juventusu, třeba děvčata si mohou vybrat až ze tří mažoretkových skupin.

"Je to sport, který v sobě zahrnuje základy baletu, gymnastiky, práci s hůlkou, do toho je to týmový spor," řekla Kateřina Doležalová, mažoretková skupina MiKaDo.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet leccos, od známých sportů až po ty novější, které se v Karviné vyskytují. Mezi ně patří například i zlepšování fyzické kondice na Power Plate strojích.
Součástí oslavy byla i dobová výstava  fotografií sportu.sportovních oddílů a spolků, které na území města vznikly v roce 1919.

"Za těch 100 let si všímáme, že některé jsou tradiční, ale přibylo jich hodně a to jsem velmi rád," uzavřel Bizoń.

Na lodičkách se prezentovaly i volejbalisté, hokejbalisté, plavci, hokejbalisté, badmintonisté, horolezci, zástupci různých bojových sportů a mnoho mnoho dalších. Každý sportovní oddíl nebo organizace má své webové stránky, na nich se dozvíte vše potřebné. Stačí si jen vybrat. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy