Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Schváleno! V Karviné mají vyrovnaný rozpočet, odpady i MHD pro děti a seniory opět zdarma

  • Karviná,

Zastupitelé Karviné se sešli na svém poslední letošním zasedání v sále Obchodně podnikatelské fakulty. Mezi hlavními body programu bylo schválení rozpočtu pro příští rok.

 Karviná bude hospodařit v celkovém objemu rozpočtových zdrojů ve výši přesahující 1.140.milionů korun. 

“Pracovali jsme na vyrovnaném rozpočtu, ten byl dnes schválen, takže jsem rád za to, že  můžeme pracovat celý rok s vyrovnaným rozpočtem. Snažili jsme se v tom rozpočtu najít a pokrýt veškeré potřeby, které jsou pro chod města potřebné," vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf. 20

Více než 15 % zamíří do investic a velkých oprav. Počítá se s modernizací budov a výuky ve školách, ale i s opravami komunikací či výstavbou nových parkovacích míst.

Vyčleněny jsou i finance na provoz veřejné dopravy a to v objemu téměř 37 milionů korun. Jízdné ve stávající podobě zůstane zachováno, i nadále tak budou autobusy zdarma jezdit děti do 15 let a senioři nad 65 let. Pro regionální knihovnu a Městský dům kultury je vyčleněno přes 60 milionů korun. Sportovní zařízení v majetku města a STaRS dostanou na provoz 46 milionů korun a Sociální služby Karviná podpoří téměř 23 miliony korun.

Zastupitelstvo také schvalovalo obecně závazné vyhlášky reagující na novelu zákona o místních poplatcích. "Dobrá zpráva pro občany je ta, že pro rok 2020 nebudou muset platit za svoz odpadu. Je to dáno tím, že dochází ke zlepšení třídění odpadů a věřím tomu, že v tom budou pokračovat," dodal primátor.

Stejně jako v uplynulých letech je tento benefit určen pouze občanům, kteří nemají vůči městu žádné dluhy. Aktuálně město eviduje 6 000 dlužících poplatníků. Pokud chtějí mít dlužníci pro rok 2020 odpady zdarma, musí svůj dluh uhradit do 15. prosince.  Zastupitelé schvalovali i další změny obecně závazných vyhlášek spojených s místními poplatky. Změnou u poplatku ze psů je adresnost snížené sazby 200 Kč za jednoho psa (300 za dalšího) nově pro osoby starší 65 let. 

A schvalovaly se i poslední materiály potřebné k převodu krajského zařízení Juventus do majetku města od 1. ledna roku 2020.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků