Schváleno! V Karviné mají vyrovnaný rozpočet, odpady i MHD pro děti a seniory opět zdarma

  • 18:10,
  • Karviná ,

Zastupitelé Karviné se sešli na svém poslední letošním zasedání v sále Obchodně podnikatelské fakulty. Mezi hlavními body programu bylo schválení rozpočtu pro příští rok.

 Karviná bude hospodařit v celkovém objemu rozpočtových zdrojů ve výši přesahující 1.140.milionů korun. 

“Pracovali jsme na vyrovnaném rozpočtu, ten byl dnes schválen, takže jsem rád za to, že  můžeme pracovat celý rok s vyrovnaným rozpočtem. Snažili jsme se v tom rozpočtu najít a pokrýt veškeré potřeby, které jsou pro chod města potřebné," vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf. 20

Více než 15 % zamíří do investic a velkých oprav. Počítá se s modernizací budov a výuky ve školách, ale i s opravami komunikací či výstavbou nových parkovacích míst.

Vyčleněny jsou i finance na provoz veřejné dopravy a to v objemu téměř 37 milionů korun. Jízdné ve stávající podobě zůstane zachováno, i nadále tak budou autobusy zdarma jezdit děti do 15 let a senioři nad 65 let. Pro regionální knihovnu a Městský dům kultury je vyčleněno přes 60 milionů korun. Sportovní zařízení v majetku města a STaRS dostanou na provoz 46 milionů korun a Sociální služby Karviná podpoří téměř 23 miliony korun.

Zastupitelstvo také schvalovalo obecně závazné vyhlášky reagující na novelu zákona o místních poplatcích. "Dobrá zpráva pro občany je ta, že pro rok 2020 nebudou muset platit za svoz odpadu. Je to dáno tím, že dochází ke zlepšení třídění odpadů a věřím tomu, že v tom budou pokračovat," dodal primátor.

Stejně jako v uplynulých letech je tento benefit určen pouze občanům, kteří nemají vůči městu žádné dluhy. Aktuálně město eviduje 6 000 dlužících poplatníků. Pokud chtějí mít dlužníci pro rok 2020 odpady zdarma, musí svůj dluh uhradit do 15. prosince.  Zastupitelé schvalovali i další změny obecně závazných vyhlášek spojených s místními poplatky. Změnou u poplatku ze psů je adresnost snížené sazby 200 Kč za jednoho psa (300 za dalšího) nově pro osoby starší 65 let. 

A schvalovaly se i poslední materiály potřebné k převodu krajského zařízení Juventus do majetku města od 1. ledna roku 2020.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků