Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinské moře se mění na rekreační zónu, přibyla písečná pláž i molo do vody

  • Karviná,

Už letošní léto budou mít obyvatelé Karviné i návštěvníci z širšího okolí k dispozici písečnou pláž s lavičkami a molem na Karvinském moři. K ní povede i zbrusu nová cesta vhodná pro pěší,bruslaře, cyklisty nebo rodiče s kočárky.

Karvinské moře se je vyhledávanou lokalitou mnoha obyvateli Karviné i širšího okolí. V rámci projektu Karviná všemi deseti byla zahrnuta i úprava okolí této vodní nádrže tak, aby se toto místo stalo příjemným k odpočinku. Ve spolupráci s majitelem pozemku, firmou Asental a po jednání zástupců vedení města se první úpravy pro letošní letní sezonu rýsují.

Jan Wolf, primátor Karviné: “My jsme se dohodli s firmou Asental na nájemní smlouvě, měli jsme v plánu studie, jak zatraktivnit Karvinské moře. To je první etapa, první rok, kdy si to chceme vyzkoušet, jaký je zájem našich občanů a pokud zájem bude, tak v tom bude pokračovat příští rok.” 

U Karvinského moře vznikla přírodní pláž s několika lavičkami a molem.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Snažili jsme se to dělat v přírodním duchu, budou tady TOI TOI, převlékárna, je tady odpočinková zóna, zatraktivnili jsme i prostranství před vodou.”
Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné: "Chtěli bychom požádat občany, aby na pláž ještě nechodili, protože jde o stavbu. Až bude připravena, budeme o tom včas informovat."

Pláž vznikla na odlehlejší straně vodní nádrže, toto místo bylo vybráno záměrně.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Na doporučení projektanta jsme vybrali toto místo, je zde lepší vstup do vody, lepší klimatické podmínky a věřím tomu, že ti lidé, kteří nám to poradili, nám to poradili dobře a že to bude fajn."

K pláži se lidé pohodlně dostanou jak pěší, tak lidé na kolečkových bruslích, cyklisté nebo rodiče s kočárky.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Někteří rybáři, kteří asi nebyli úplně informováni rybářským svazem, z toho nejsou nadšeni, věřím tomu, že dojdeme ke kompromisu, že na tak velké ploše byli spokojeni jak rybáři, tak lidé, kteří sem přijdou odpočívat. Než jsme zahájili tuto přípravu, tak jsme s rybářským svazem o tom jednali a máme jasně dané podmínky ve smlouvách, jak my, tak rybáři a ještě na čtvrtek jsem svolal sezení s výborem rybářského svazu a věřím tomu, najdeme shodu ve všem."

Vypracovaná studie počítá do budoucna i s dalšími úpravami tohoto prostranství. Pokud bude zájem lidí, pláž by se mohla rozšířit.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Součástí toho se snažíme najít provozovatele, který by měl tady bufet a staral by se o úklid pláže a pořádek. Na starosti to bude mít společnost STaRS, věřím tomu, že se někdo najde."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků