Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do škol se prvnáčci i druháci těšili, chyběli jim spolužáci i paní učitelky

  • Karviná,

Po nucené pauze se zpátky do škol vrátili žáci nejnižších ročníků. Do výuky na Základní škole Slovenská jsme nahlédli s kamerou.

Třídy prvních a druhých tříd základních škol znovu zaplnili žáci. Po distanční výuce je to pro ně i jejich rodiče a učitele vítaná změna.

Michael Klos, ředitel ZŠ a MŠ Slovenská: “Řekl bych, že na návrat prvňáčků a druháků se těšili všichni, od samotných žáků přes rodiče až po jejich vyučující, protože distanční vzdělávání pro malé děti bylo velmi náročné. My jsme se na to chystali, byli jsme připraveni a do jisté míry jsme okopírovali to, co se dělalo před zavřením škol. Dezinfekce při vstupu do školy, mytí rukou a dezinfekce při vstupu do třídy, separace žáků při příchodu do školy, každá třída má jiný čas srazu a podobně."

Výuka funguje v dopoledních hodinách, po ní je zajištěn režim v družinách dle nařízení ministerstva.

Michael Klos, ředitel ZŠ a MŠ Slovenská: "Ty třídy se nesmí míchat, tak to máme zařízeno dopoledne i odpoledne. Rozvrh hodin je stejný jako na začátku školního roku, samozřejmě s výjimkou tělesné a hudební výchovy."

Třídní učitelky se hned pustily do práce.

Klára Vrbická, třídní učitelka: "Návrat dětí do škol proběhl bez problémů. Během distanční výuky jsme se stihli naučit druhy vět, teď už to jen dopilujeme. Matematika byla v pohodě, horší bylo psaní. Nevím, jak ty děti doma píšou, jak jim maminky pomáhají, to se vše ukáže."
anketa, žáci druhé třídy: "Těšila jsem se do školy, protože je to tady lepší." "Já jsem se těšila na kamarády a paní učitelku." "Mi šlo učení dobře a hlavně se jsem těšila na kamarády a učení." "J jsem se těšil na kamarády ve škole."


Složitější byla práce na dálku s prvňáčky.

Klára Vrbická, třídní učitelka: "Problém by asi ve čtení a osobním přístupu, druhá třída je lepší na tom než první, protože paní učitelka jim musí ukázat jak držet pero, kde mají pracovat, jak mají pracovat , tady to bylo lepší, už byli samostatnější trochu."

Další ročníky se budou do škol vracet podle vývoje epidemiologické situace.
KONSTRUKTIAL s.r.o.- Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - lokalita domů Havířov
Havířov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků