Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby Karviná mají nové auto pro imobilní klienty na vozíku

  • Karviná,

Sociální služby Karviná mají pro své imobilní klienty na vozíku k dispozici nové auto s nájezdovou rampou. Finančně pomohl městu automobil zakoupit Moravskoslezský kraj a a také Nadace OKD.


Sociální služby Karviná začaly využívat nové auto pro přepravu imobilních osob na vozíku. 

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: “Mne moc těší, že se nám podařilo navázat spolupráci s MSK a Nadací OKD a zbytek ceny tohoto auta doplatilo město Karviná. Všichni tři partneři se podíleli na pořízení tohoto automobilu. Ono je to velmi nákladná záležitost, protože tento automobil musel projít i úpravou, aby byl speciálně upraven pro přepravu vozíčkářů."

Velkokapacitní automobil je pro provoz sociálních služeb nezbytný.

Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná: “Zajišťuje převoz imobilních klientů a pojme až dva klienty na vozíku. Bude to sloužit k přepravě do místa bydliště, z místa bydliště na naše zařízení a také na různé společenské akce."

Automobil bude využívat hned několik služeb najednou, pečovatelská služba, osobní asistence, denní stacionář, centrum denních služeb a odlehčovací službu.

Pro Moravskoslezský kraj i Nadaci OKD je spolupráce na pořízení auta pro sociální služby výjimečná.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK: “My máme vyhlášený program pro poskytovatele sociálních služeb na našem území, ve kterém je dnes už 80 milionů korun, které poskytujeme, ale většinou je to pro nezisku, ať už je to charita, Slezská diakonie, Armáda spásy a další. Já jsem velmi rád, že toto auto bude sloužit karvinským občanům, právě k tomu, aby se ti s hendikepem mohli dostat kamkoliv potřebují."
Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: “Nadace OKD velmi výjimečně podporuje nákup vozidla a jeho úpravu. Proto právě se diváme na potřebnost a jací klienti budou tuto službu využívat. Myslím, že tato investice je velmi výhodná pro klienty, kteří se nemohou pohybovat a nemůžou se běžně dostat auty za svými službami a podobně."Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - lokalita domů Havířov
Havířov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

KONSTRUKTIAL s.r.o.- Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků