Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociální služby Karviná mají nové auto pro vozíčkáře. Na jeho pořízení přispěl i MSK

  • Karviná,

Sociální služby Karviná mají pro své imobilní klienty na vozíku k dispozici nové auto s nájezdovou rampou. Finančně pomohl městu automobil zakoupit Moravskoslezský kraj a a také Nadace OKD.

Sociální služby Karviná začaly využívat nové auto pro přepravu imobilních osob na vozíku.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné: “Mne moc těší, že se nám podařilo navázat spolupráci s MSK a Nadací OKD a zbytek ceny tohoto auta doplatilo město Karviná. Ono je to velmi nákladná záležitost, protože tento automobil musel projít i úpravou, aby byl speciálně upraven pro přepravu vozíčkářů."

Velkokapacitní automobil je pro provoz sociálních služeb nezbytný.

Blanka Dadoková, ředitelka Sociálních služeb Karviná: “Zajišťuje převoz imobilních klientů a pojme až dva klienty na vozíku. "

Pro Moravskoslezský kraj i Nadaci OKD je spolupráce na pořízení auta pro sociální služby výjimečná.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK: “My máme vyhlášený program pro poskytovatele sociálních služeb na našem území, ve kterém je dnes už 80 milionů korun, které poskytujeme, ale většinou je to pro nezisku, ať už je to charita, Slezská diakonie, Armáda spásy a další. "

Automobil bude využívat hned několik služeb najednou, pečovatelská služba, osobní asistence, denní stacionář, centrum denních služeb a odlehčovací službu.
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků