Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné už zdobí tři vánoční stromy. Zkrášlí náměstí, prostranství u kina a kostela

  • Karviná,

V Karviné už stojí tři vánoční stromy. Zkrášlovat budou nejen Masarykovo náměstí, ale i prostranství u kostela svatého Marka a u kina Centrum. Ozdobou a symbolem Vánoc se v Karviné staly letos dva smrky a jedna jedle.

Na Masarykově náměstí stojí od soboty vánoční strom. Jde o smrk omorika, který byl darován občany z Prstné.

Michal Reczek, pracovník Odboru komunálních služeb MMK: "Strom je vysoký zhruba 15 metrů, tady ta těžba byla trochu komplikovaná, protože v blízkosti bylo elektrické vedení, ale s pomocí jeřábu se to všechno zvládlo."


Druhý strom bude krášlit prostranství u kina Centrum. Městu ho daroval obyvatel z Karviné-Mizerova Jaromír Pilch.

Jaromír Pilch, majitel darovaného vánočního stromu : "Cirka ten strom je starý asi 40 let, zasadil ho můj brácha, rozhodl jsme se to darovat městu, protože mi to bylo líto pořezat zbůhdarma, tak jsme se rozhodl to darovat městu. Určitě bude trochu smutno, ale co naděláme, musíme ho dát pryč kvůli rekonstrukce baráku."

Samotné instalaci předchází několikaměsíční logistická příprava.

Michal Reczek, pracovník Odboru komunálních služeb MMK: "Ty přípravy začínají v srpnu, kdy sháníme vhodné stromy. Co se týká vlastní těžby, tak u této jedle jsme používali jeřáb. Na jeřáb se strom uvázal, uřízl se, zvedl se. Pak celkem dlouhý čas zabere příprava té části, která je v zemi. Tam se musí kmen připravit na předepsaný průměr toho tubusu, který je připraven na umístění toho stromu."

Strom u kostela svatého Marka pochází z městského pozemku z Pokroku. Tento týden pracovníci technických služeb všechny postupně nazdobí. Hlavní strom na Masarykově náměstí bude svítit od první adventní neděle, letos bez slavnostního programu.
ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 200 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků