Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení Karviné ocenilo nejlepší sociální pracovníky. Jejich náročné práce si váží

  • Karviná,

Zástupci vedení radnice slavnostně ocenilo na zámku Fryštát tři letošní nejlepší osobnosti v sociální sféře. Kromě pamětního listu Rady města a hodnotných cen si také oceněné pracovnice prohlédly komnaty zámku.

Na zámku Fryštát se uskutečnilo slavnostní ocenění nejlepších sociálních pracovníků. Z navržených osobností byla vybrána jedna za svou kategorii.

Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK: ”Při vybírání těch lidí, kteří by měli být oceněni, je to opravdu velmi těžké. Každá práce v této oblasti je velmi náročná, složitá, má své specifika, ale přesto všechno jsme se dívali i na to, jak dlouho pracují, s jakou cílovou skupinou pracují a kolik toho času je tomu věnováno."


Jan Wolf, primátor Karviné
: "Sociální služby v Karviné fungují velmi dobře a všichni zaměstnanci sociálních služeb a navazujících organizací vykonávají pro Karvinou hodně dobré práce. V letošním roce jsme ocenili tři nejlepší a poděkovali jsme jim za tu náročnou činnost, která v tom letošním roce byla o to složitější, že tu sociální oblast koronakrize poznamenala nejvíce. Takže nejen jim, ale všem sociálním pracovníkům a zdravotníkům bych chtěl poděkovat za to, co pro Karvinou dělají a věřím, že příští rok bude lepší a sociální práce bude, ale ne tak v náročných podmínkách, jako byla v letošním roce."

Ocenění převzala z rukou primátora města letošní oceněná osobnost Ludmila Madziová, dobrovolnice v Charitativním a Sociálním šatníku humanitární organizace ADRA. Na ocenění ji navrhla Marcela Holková. Její medailonek vám teď znovu připomeneme.

Ludmila Madziová, oceněná osobnost v sociální oblasti: "Já jsem nastupovala před sedmi lety, kdy se otevírala ADRA, bylo nás tam 23 a já jsem zůstala sama z těch dobrovolníků. Mě to naplňovalo. Byla jsem ráda, že mě navrhli, doufala jsem, že mě nevyberou, protože já se stydím. Ale jsem ráda, že jsem byla oceněna, protože mezi lidmi se mi dobře dělá, v ADŘE jsem měla štěstí na lidi, co se mnou pracují."

Ocenění ji velmi potěšilo.

Ludmila Madziová, oceněná osobnost v sociální oblasti: “Cením si hodně toho ocenění, ale chtěla bych podotknout,že to není jen pro mě, ale pro celou Adru, takže všem, co pro Adru pracují."
Druhou letošní oceněnou osobností v sociální sféře je vedoucí střediska Bethel Karviná Jana Brzezinová. Za Slezskou diakonii, kde paní Jana působí přes dvacet let, byla vybrána navrhovatelkou Milanou Bakšovou.

Jana Brzezinová, vedoucí střediska Bethel Karviná: "Práce s lidmi je můj život, naplnění. Práce s lidmi bez domova je ještě přidaný bonus, kde se rozkrývá životní příběh někdy podrobněji. Takže to mi přináší uspokojení z toho řešení. Děkuji za to ocenění, pro mě první. Je to takové zvláštní ocenění, které je teď hmatatelné, ale to, co oceňujeme, je práce kolektivu, lidí kolem nás a toho si velmi ceníme."

Třetí oceněný, pan Erich Valík, místopředseda místní organizace Svazu tělesně postižených v ČR, se z osobních důvodů nemohl bohužel slavnostní ceremonie zúčastnit. Připomeneme vám ho v posledním medailonku.

Erich Valík, oceněná osobnost v sociální sféře: "Velmi mě to potěšilo, za tak dlouhou dobu, co jsem ve svazu. Předsedu jsem dělal pět let. Pak ze zdravotních důvodů jsem byl na operaci, tak mě vystřídala Margita, ta byla místopředsedkyně. Jsme si to přehodili a od té doby dělá Margita předsedkyni."

Pana Valíka činnost ve svazu nesmírně baví a naplňuje.

Erich Valík, oceněná osobnost v sociální sféře: "Kdyby mě to nebavilo, tak to nedělám. Zajišťuji veškerou činnost, zájezdy, divadla, kina, kulečník, šipky, všechno možné, co se dá. Aby ti naši spoluobčané měli nějakou činnost a neseděli pořád doma."

Pro přítomné oceněné pracovnice, které odnesly květiny, pamětní list Rady města a hodnotné ceny, byla také připravena komentovaná prohlídka zámku Fryštát. Oceněným gratulujeme.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků