Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ZŠ U Studny se pustili do výroby vánočních sobíků pro děti z nemocnice a seniory

  • Karviná,

Žáci Základní školy U Studny se pár dní před Vánoci pustili do výroby vánočních sobíků pro děti z nemocnice a seniory. Stihli také připravit krásné dekorace pro netradiční vánoční jarmark, podívejte se na poslední reportáž.

K Vánocům patří i nejrůznější dekorace, zvlášť ty, které jsou ručně vyrobené a darované. A právě takové tvořili v adventní době žáci Základní školy U Studny.

Martin Bandor, ředitel ZŠ U Studny: “Využili jsme výzvy jedné z našich maminek, paní Begovské výrobek je jednoduchá, škola zabezpečila materiál, děti pracují, vystřihují, lepí a snad někoho v tomto čase výrobky potěší.” 

Výrobky potěší dětské pacienty z rájecké nemocnice, onko pacienty z Ostravy a seniory z Nového domova a LDN.

anketa, děti ZŠ U Studny: “ Sobíka dělám pro nemocné děti v nemocnici. My si tohle obkreslíme, dáme na hnědý papír očka a čokoládu na pusu." "Jsem ráda, protože nemocné děti jsou samy v nemocnic, tak jim vyrábíme hezké sobíky, určitě je to potěší a budou rádi."

Kromě sobíků děti vyráběly i další vánoční dekorace, které měly být součástí vánočního jarmarku. Ten se letos nekoná, veřejnost si i tak může vyrobené věci prohlédnout a koupit.

Marie Begovská, maminka žáka školy: "Děti se zapojily i s rodiči, je toho strašně moc, je to v obchůdku v Karviné-Fryštátě. Budeme rádi, když si něco nakoupí a tím přispějeme zase škole."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy