Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modelář papírových modelů formule Milan Paulus z Karviné znovuotevřel galerii

  • Karviná,

Karvinský modelář Milan Paulus, který více jak deset let čtyři hodiny denně vyrábí papírové modely závodních automobilů znovuotevřel svou galerii Ferrarino pro veřejnost. Nově se nachází na Pokroku, kde modelář bydlí.

Milan Paulus je autorem papírových modelů a je tedy vlastníkem unikátní sbírky na světě. Se svými precizně a do detailů postavenými papírovými modely usiluje o zapsání do Guinessovy knihy rekordů. Momentálně jich má 68. A k tomu i jedno letadlo.

Milan Paulus, modelář: "Protože synonymum Ferrari je 12. válcový motor, těch tady lidi můžou vidět skoro 30. Teď máme rozpracované klasické modely, ale příští rok bychom dělali model tisícího závodu. To bude poslední model, další, modernější se už dělat nebudou, začnu letadlem skončí to Ferrari f 1000."

Se svou galerií se Milan Paulus přestěhoval na novou adresu. Bydlí na Pokroku, kde mají lidé možnost si sbírku prohlédnout na vlastní oči.

Milan Paulus, modelář: "Díky mojí ženě mám jeden pokoj, ten největší, co tady je, jen pro naše autíčka."


V nové galerii jsou modely seřazeny podle času od 1948 až do současnosti.

Milan Paulus, modelář: "Ta galerie je ukázka technického vývoje a vývoje formule 1. Je to od roku 1948 až do předminulého roku, protože na minulé léto nemám dostatek materiálu, abych to mohl postavit. Poslední model je z roku 1951, je to úplně první vítězství Ferrari ve Formuli 1, to je tamto dole. Nebude u nás, ale máme v plánu ho poslat do Maranella, synovi zakladatele této značky krásné, tím si splním sen, že bude jedno auto v Maranellu."

Návštěvníci mohou nahlédnout některým modelům i pod kapoty.

Milan Paulus, modelář: "Těm otevřeným modelům, těm se říká strukturální model, je to stejné jako klasický model s karoserií, ale tady chybí karosérie."


V galerii si lidé mohou prohlédnout nejen modely, které Milan Paulus vyrobil, ale i další předměty související s touto značkou.

Milan Paulus, modelář: "Tady jsou blatníky, kolo, relikvie, od knih přes filmy, čepice, tady ti piloti jsou moji hrdinové, kterých si vážím, někteří jsou mezi námi, někteří ne. Pak jsou tady makety přileb, jsou trochu předělaný, jak to vypadalo dřív."


Nechybí ani síň slávy plná vzácných fotografií, diplomů, cen a pohárů. Zájemci si mohou galerii prohlédnout po telefonické domluvě s modelářem na čísle 702 912 816 nebo přes facebookové stránky Galerie Ferrarino.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy