Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sborové studio Permoník dostalo darem klavír od Nadace Karel Komárek Family Foundation

  • Karviná,

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany v Karviné se raduje z dalšího velkého úspěchu. Manželé Komárkovi se rozhodli prostřednictvím nadace Karel Komárek Family Foundation věnovat jeden z 11 klavírů právě této škole.

Ve zkušebně Permoníku na Základní umělecké škole stojí tento nový krasavec. Jde o jeden z 11 klavírů, které Čína odmítla a které pak byly darovány vybraným Základním uměleckým školám.

Kamil Novák, ředitel ZUŠ B.Smetany: "Nadace Karla Komárka s názvem Karel Komárek Family Foundation se toho ujala a tyto klavíry odkoupila."
O tento hodnotný dar projevilo zájem 152 základních uměleckých škol. Školy musely splnit dané podmínky, z nich pak komise vybrala 11. Karvinská byla jednou z nich.

Kamil Novák, ředitel ZUŠ B. Smetany: "Jsme za to velmi rádi, protože nový klavír, to je jako nové dítě, máme z toho velkou radost."

Klavír se ještě v ten stejný den, co dorazil do Základní umělecké školy rozezněl. Doprovázel dua a tria členů Permoníku při komorním krátkém koncertu pro média i pro vedení Permoníku. Usedli za něj klavírista Jakub Šotkovský a Jan Edward Strumpf.

Jakub Šotkovský, klavírista: “Jsme zjistili, že mechanicky je skvělý, bude potřeba rozehrát ten klavír, aby nabral na zvuku, přijdou i lazení."

Jan Edward Strumpf: "Zní o moc líp než to křídlo, které bylo předtím, tón je jemný, jak na křídle tak na pianině, je to dobré, líbí se mi to."

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků