Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sborové studio Permoník dostalo darem klavír od Nadace Karel Komárek Family Foundation

  • Karviná,

Základní umělecká škola Bedřicha Smetany v Karviné se raduje z dalšího velkého úspěchu. Manželé Komárkovi se rozhodli prostřednictvím nadace Karel Komárek Family Foundation věnovat jeden z 11 klavírů právě této škole.

Ve zkušebně Permoníku na Základní umělecké škole stojí tento nový krasavec. Jde o jeden z 11 klavírů, které Čína odmítla a které pak byly darovány vybraným Základním uměleckým školám.

Kamil Novák, ředitel ZUŠ B.Smetany: "Nadace Karla Komárka s názvem Karel Komárek Family Foundation se toho ujala a tyto klavíry odkoupila."
O tento hodnotný dar projevilo zájem 152 základních uměleckých škol. Školy musely splnit dané podmínky, z nich pak komise vybrala 11. Karvinská byla jednou z nich.

Kamil Novák, ředitel ZUŠ B. Smetany: "Jsme za to velmi rádi, protože nový klavír, to je jako nové dítě, máme z toho velkou radost."

Klavír se ještě v ten stejný den, co dorazil do Základní umělecké školy rozezněl. Doprovázel dua a tria členů Permoníku při komorním krátkém koncertu pro média i pro vedení Permoníku. Usedli za něj klavírista Jakub Šotkovský a Jan Edward Strumpf.

Jakub Šotkovský, klavírista: “Jsme zjistili, že mechanicky je skvělý, bude potřeba rozehrát ten klavír, aby nabral na zvuku, přijdou i lazení."

Jan Edward Strumpf: "Zní o moc líp než to křídlo, které bylo předtím, tón je jemný, jak na křídle tak na pianině, je to dobré, líbí se mi to."


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků