Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modelář papírových modelů formule Milan Paulus z Karviné rozšířil galerii

  • Karviná,

Karvinský modelář Milan Paulus, který více jak deset let čtyři hodiny denně vyrábí papírové modely závodních automobilů, přestěhoval a rozšířil svou galerii Ferrarino. V nové galerii jsou modely seřazeny podle času od 1948 až do současnosti.

Milan Paulus je autorem papírových modelů a je tedy vlastníkem unikátní sbírky na světě. Se svými precizně a do detailů postavenými papírovými modely usiluje o zapsání do Guinessovy knihy rekordů. Momentálně jich má 68. A k tomu i jedno letadlo.

Milan Paulus, modelář: "Protože synonymum Ferrari je 12. válcový motor, těch tady lidi můžou vidět skoro 30. Teď máme rozpracované klasické modely, ale příští rok bychom dělali model tisícího závodu."

Se svou galerií se Milan Paulus přestěhoval na novou adresu. Bydlí na Pokroku, kde mají lidé možnost si sbírku prohlédnout na vlastní oči.
V nové galerii jsou modely seřazeny podle času od 1948 až do současnosti.
Návštěvníci mohou nahlédnout některým modelům i pod kapoty.

Milan Paulus, modelář: "Těm otevřeným modelům, těm se říká strukturální model, je to stejné jako klasický model s karoserií, ale tady chybí karosérie."

V galerii si lidé mohou prohlédnout nejen modely, které Milan Paulus vyrobil, ale i další předměty související s touto značkou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy