Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový pavilon Karvinské hornické nemocnice už slouží pacientům. Stavěl se pět měsíců

  • Karviná,

Modulární přístavba Karvinské hornické nemocnice začala sloužit pacientům. Prozatím jsou od dnešního dne v provozu ambulance v přízemí. První patro je určeno pro oddělení následné péče, vedení nemocnice ho ale prozatím využije pro pacienty s covidem.

Karvinská hornická nemocnice je první nemocnice v ČR, která se rozhodla postavit novou budovu modulárním systémem. Hlavním důvodem byl čas. Nový pavilon vyrostl za pouhých pět měsíců, samotné moduly dokonce jen v řádu několika dní.

Stanislav Martinec, jednatel dodavatelské společnosti modulárního systému: "Pro nás to byla nová cesta, bylo to hrozně náročné, protože zdravotní předpisy byly pro nás nové, ale ve spolupráci s vedením nemocnice se to dotáhlo do zdárného konce a bude to sloužit svému účelu."
Tomáš Canibal, ředitel KHN: "Je to nemocnice, je to složitá stavba, má celou řadu technologií, které v běžných stavbách nejsou dostupné, rozvod medicinálních plynů, jejich napojení do jednotlivých ramp, dvojí systém rozvodu elektřiny, jeden musí být na záložní zdroj."

Na konci roku se místnosti v kontejnerech vybavily nábytkem a stavba byla zkolaudována. Pavilon disponuje většími čekárnami, je bezbariérový, skládá se ze dvou pater. V přízemí je hned šest ambulancí ortopedických, spondylochirurgických, anesteziologická a protetická, ty už slouží pacientům od 5. ledna. V prvním patře se nachází oddělení následné péče.

Tomáš Canibal, ředitel KHN: "Primárně to oddělení má sloužit k doléčování pacientů, ale jak vidíte, finišujeme, protože se blíží třetí vlna pandemie a připravujeme kapacity na to, abychom v případě potřeby byli schopni ty pacienty uložit právě zde na tomto oddělení."


Čekací doby na plánované operace se zkrátí se zprovozněním nového oddělení ortopedie v 2. patře přístavby, které navýší kapacitu nemocnice o 18 standardních lůžek a 4 lůžka na jednotce intenzivní péče. Toto oddělení se ale prozatím neotevře. Podle aktuálního mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví nesmí nemocnice od 31. prosince 2020 přijímat pacienty na plánovanou odložitelnou péči.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Karviná
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků