Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obě karvinské nemocnice začaly s očkováním zdravotníků

  • Karviná,

S očkování proti covidu začaly v pondělí obě karvinské nemocnice. Přednost mají zdravotníci, kteří pracují na covidových odděleních.

Zdravotníci z karvinské rájecké i Karvinské hornické nemocnice se mohou nechat naočkovat proti onemocnění Covid-19. S očkováním začaly obě nemocnice na začátku týdne.

Zdenka Kusová, staniční sestra oddělení pracovního lékařství KHN: "V pondělí jsme obdrželi z Fakultní nemocnice Ostrava 60 dávek vakcíny proti Covidu, Dostali jsme je v naředěném stavu a od úterý jsme začali očkovat. Vyočkovali jsme všech 60 dávek."
Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: “My jsme obdrželi v pondělí 240 vakcín pro naše zdravotníky. Očkujeme podle očkovací strategie, která je definovaná Ministerstvem zdravotnictví ČR a v první fázi očkujeme zdravotníky v režimu 1A tzn. zdravotníky, kteří, přicházejí do kontaktu s pacientem Covid pozitivním, cože jsou obě covidové jednotky, oddělení ARO, JIP a Centrálního příjmu. To očkování probíhá bez problémů, zdravotníci nehlásí žádné závažné potíže."

Každý očkovaný je před samotnou aplikací seznámen s tím, jako vakcínou bude naočkován i jaké mohou být komplikace po očkování.

Jana Kusová, primářka oddělení pracovního lékařství KHN: "Seznámíme je, kdy přijdou na druhou očkovací dávku, která tady u této vakcíny je za 21 dní po očkovací dávce. Poučíme je, že imunita se vytváří až po měsíci po první očkovací dávce, první očkovací dávka ještě imunitu neřeší."

Před očkováním se také vyplňuje dotazník o zdravotním stavu, zda měli problémy s očkováním, jaké užívají léky a podobně. Po očkování čekají 30 minut v čekárně.


Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail