Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svoz vánoční stromků začal v Karviné na začátku ledna. Na kompostárnu se odveze až 10 tun

  • Karviná,

Vánoční stromečky splnily svůj účel a čekají na další osud u kontejnerů na sídlištích. Ty z Karviné je sváží na kompostárnu v Horní Suché speciální avie. Každoročně jich tam pracovníci Technických služeb odvezou zhruba 10 tun.

Vánoční stromky začínají pracovníci TS Karviná svážet hned na začátku ledna.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “Nedá se říct, do kdy, protože se ten svoz provádí do té doby, dokud tam ty stromky jsou odkládány nebo je TS tam najdou 31 36 Druhá možnost je že občané sami mohou tyto stromky vozit do sběrného dvora na ulici Bohumínská, v areálu TS Karviná. Město ročně sveze cirka 10 tun těchto živých vánočních stromků."

Vánoční stromky pak odváží na kompostárnu do Deposu v Horní Suché.

Petr Kolář, vedoucí provozu skládky a svozu odpadů Depos Horní Suchá: “Na naši kompostárnu se sváží stromky především z Karviné a z regionu obcí Horní Suchá, Albrechtice, Těrlicka a města Petřvald. Nejsou výjimkou návozy z okolních měst, například města Havířov nebo Orlová a celkově se u nás uloží něco málo přes 20 tun vánočních stromků ročně. Ty dále štěpkujeme a využíváme na kompostárně."

Stromky sváží ve městě Avie, ale automaticky je sbírají i pracovníci technických služeb při pravidelném svozu bioodpadu nebo kusového odpadu.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy