Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé mohou přispět do Tříkrálové sbírky online i do pokladniček

  • Karviná,

Kvůli nepříznivé epidemické situaci nenavštíví v prvních dnech nového roku domácnosti tříkráloví koledníci. Dobročinnou sbírku však můžete podpořit na internetu, případně dárcovskou SMS. Libovolný finanční příspěvek můžete také věnovat do kasiček na kontaktních místech. Ty jsou i v Karviné.

Každoročně v lednu tradičně vyrážejí do ulic měst a obcí tříkráloví koledníci. Do pokladniček vybírají finanční dary, které pak pomáhají tam, kde je to potřeba. Letos křídou na dveře dárcům žehnání tři králové nenapíší a ani k tomu kvůli platným opatření nezazpívají. Přesto tříkrálová sbírka probíhá.

Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín: "V naší organizaci jsme se rozhodli pro tři varianty, jak mohou lidé přispět do Tříkrálové sbírky. Ta hlavní je online koledování, kdybychom rádi poprosili dárce aby přispěli formou online, tzn, aby poslali příspěvek na náš účet, pod variabilní symbol český Těšín, kdy peníze přijdou přímo Charitě Těšín.”

Druhou variantou, jak přispět do Tříkrálové sbírky, je poslání dárcovské SMS. Můžete také navštívit několik míst v Karviné, kde zapečetěné pokladničky najdete.

Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín: "V rámci Charity Český Těšín jsme rozmístili 50 pokladiček. Přímo v Karviné máme 6 pokladniček, a to tady na Středisku Kometa, v regionální knihovně a v informačním centru."

Pokladničky jsou na třech pobočkách knihovny. V Mizerově, Novém Městě a ve Fryštátě, ve středisku polské literatury. Jedna je umístěna také v kostele Povýšení svatého kříže.

Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín: "Peníze jsou určeny na potřeby našich klientů. V Charitě Český Těšín poskytujeme služby seniorům, dětem i rodinám. Co se týče přímo střediska Komety, tak v minulých letech jsme investovali do vybavení střediska, malování, pokryli jsme mzdy pracovníků.”

Charitní středisko Kometa je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež od 6 do 21 let, nacházející se převážně v nepříznivých sociálních situacích.

Lubomír Lukšík, vedoucí Charitního střediska Kometa Karviná: "Služba nabízí bezpečný prostor pro smysluplné trávení volného času, ale také podporu pomoc a motivaci při zvládání každodenních situacích."

Činnosti a aktivity jsou kvůli koronaviru nyní pozastaveny. I tak ale tři pracovníci Komety nabízí pomocnou ruku.

Lubomír Lukšík, vedoucí Charitního střediska Kometa Karviná: "Nabízíme třeba možnosti online výuky, podporu pracovníků při online výuce. Děti se můžou s pracovníky domluvit předem, ať víme, ať se můžeme připravit. Před těmi opatřeními se často dělaly tvořivé aktivity, ale byla to třeba i pomoc s přípravou do školy, s domácími úkoly."

Každoročně Středisko Kometa zajišťovala koledování v rámci Tříkrálové sbírky.

Lubomír Lukšík, vedoucí Charitního střediska Kometa Karviná: "Měli jsme skupinky, které tvořili pracovníci služby s klienty zařízení. Chodili jsme v okolí Komety, lidi si zvykli, i se na nás těšili, u nás to koledování probíhalo takto. Ale byli jsme i zázemím pro ostatní koledníky, kdy si k nám chodili pro pokladničky."

Za loňský rok se v Karviné v rámci Tříkrálové sbírky vybralo rekordních 117 tisíc korun, v roce 2019 to bylo 82 tisíc.

Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín: "My jsme velmi rádi za každou korunu, kterou lidé přispívají do Tříkrálové sbírky. Uvědomujeme si, že bez podpory širokého okolí a bez každého člověka dobré vůle bychom tu práci nemohli dělat, takže za to moc moc děkujeme."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy