Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střední školy z Karvinska se představily deváťákům online

  • Karviná,

Ani letos nepřijdou žáci posledních ročníků základních škol o možnost seznámit se s obory, které nabízí střední školy v našem regionu. Kvůli stávajícím opatřením se tradiční Veletrh středních škol přesouvá do online prostředí. Natáčeli jsme ve Střední průmyslové škole v Karviné.

Usnadnit deváťákům výběr střední školy a potažmo i budoucí povolání se každoročně snaží střední školy prostřednictvím Veletrhů, který pořádal tradičně Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Úřadem práce ČR na různých místech. Třeba v Karviné přicházeli žáci devátých ročníků i jejich rodiče do Obecního domu Družba. Letos se tato dlouholetá tradice přesouvá online. Zájemci se pomocí videohovorů nebo chatu připojují přímo s pedagogy vybraných škol a dozvídají se, co vše jim daná škola nabízí. Střední průmyslová škola v Karviné vybrala deset učitelů ze všech tří svých oborů.

Radka Klotková, zástupkyně ředitelky SPŠ Karviná: "Vždycky tam fungujeme ve dvojici, já jsem tady vždycky a ke mě je vždy garant oboru, aby vysvětlil odborné termíny a odborné dotazy, já jsem tam za tu všeobecnou část, přijímací řízení a všeobecně vzdělávací předměty. Máme nachystanou prezentaci, ve které se pohybujeme podle toho, co ty lidi zajímá."

Každý zájemce i jejich rodiče se do školy dostane přes link, který je zveřejněný na stránkách školy nebo na sociálních sítích.

Radka Klotková, zástupkyně ředitelky SPŠ Karviná: "Zajímá je kolik studentů budeme přijímat, kolik budeme otevírat tříd, ale pak jsou to konkrétní dotazy, v čem může ajťák programovat."

Online prezentace středních škol v našem kraji bude probíhat až 4. února po jednotlivých okresech a to vždy ve dvou předem stanovených dnech v čase 10:00 – 18:00 hodin. Okres Karviná má druhý termín 1. února.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy