Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V NsP Karviná-Ráj staví nové ortopedické operační sály. Budou součástí špičkového centra

  • Karviná,

V Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj probíhá výstavba nových ortopedických operačních sálů. Ty jsou součástí konceptu vybudování špičkového ortopedického centra. Rekonstrukcí projde také jednotka intenzivní péče nebo lůžková stanice. Více už v další reportáži.

Výstavba dvou nových ortopedických sálů začala v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji na začátku října kompletním vybouráním celého patra.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Úplně na zelené louce stavíme moderní špičkové operační sály, které budou vyhovovat potřebám jak pacientů tak zejména operačnímu týmu chirurgického oddělení."
Martin Holinka, primář ortopedického oddělení: "Jeden sál bude připravený pro operativu totálních endoprotéz, nejčastěji kyčelního kolenního kloubu, druhý sál bude pro jinou kostní operativu, třeba se může jednat o artroskopie kolena nebo ramena, pro chirurgie ruky popřípadě nohy. Tady bude zároveň i dospávací pokoj pro pacienty, kteří se po operaci přesunou do těchto prostor, kde zrovna stojíme."
Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Co se týče uvedení do provozu, počítáme se zahájením provozu ve druhé polovině března. Naším cílem je vybudovat takové ortopedické centrum, které bude mít krátké objednací lhůty."


Celková investice se pohybuje kolem 50 milionů korun a je financována MSK. Nedílnou součástí nového ortopedického centra bude i rekonstrukce jednotky intenzivní péče pro ortopedické pacienty, rekonstrukce lůžkové stanice a v plánu má nemocnice zmodernizovat i lůžkovou rehabilitaci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy