Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vzniká Centrum post covidové péče pro pacienty, u kterých přetrvávají potíže

  • Karviná,

Pacienti, kteří prodělali covid-19 s těžším průběhem a přetrvávají u nich zdravotní potíže, mohou nově využít služby nově vzniklého post covidového centra v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji. Nabízí například léčebně-rehabilitační pobyty v Sanatoriích Klimkovice, se kterým nemocnice spolupracuje.

Karvinský region si prošel třemi vlnami pandemie způsobené COVID-19 od jejího počátku. Mnozí pacienti si stěžují na přetrvávající potíže zejména bolesti páteře, hlavy, únavu, nebo přetrvávající potíže s dýcháním či viděním.

Ivo Žolnerčík, ředitel NsP Karviná-Ráj: “Na základě toho, že k nám chodí pacienti, u kterých vidíme, že prošli covidem a mají následky, tak po dohodě s MSK jsme se rozhodli udělat centrum post covidové péče. My, jako vedení nemocnice, cítíme potřebu těmto občanům pomoct."

Postcovidové centrum je zřízeno ve dvou úrovních, ta první je v úrovni lůžkové péče.

Věra Murínová, mluvčí Nsp Karviná-Ráj: “Pacienti mohou být doléčeni v rámci rekonvalescenční péče v Sanatoriích Klimkovice a druhá část post covidové péče je vedena ambulantní sférou, tzn., že pro všechny pacienty, kteří prodělali covid a stále se necítí fit, cítí bolesti, únavu, bolesti hlavy, dýchací potíže, tak jsme připraveni s nimi hledat řešení."

Ambulantní část centra post covidové péče bude spuštěna v průběhu příštího týdne. Veřejnost bude informována prostřednictvím webu a facebooku nemocnice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy