Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Karviné se sešli na svém 17. zasedání, projednávali 19 bodů programu

  • Karviná,

Zastupitelé se v pondělí podvečer sešli na svém v pořadí 17. zasedání. Konalo se ve velkém sále Obchodně podnikatelské fakulty.

Celkem 19 bodů programu projednávali zastupitelé Karviné na svém v pořadí 17. zasedání, prvním v letošním roce. Rozhodli například, že město v této nelehké době finančně pomůže drobným podnikatelům, kteří působí na území Karviné.

Pomoc karvinským podnikatelům

Jan Wolf, primátor Karviné: “Vyčlenili jsme dvou milionovou částku z rozpočtu města a budeme se snažit malé a drobné podnikatele podle pŕavidel, které jsme určili, podpořit. Vím, že to není nic, co by je možná zachránilo, ale minimálně to může pomoci k překlenutí některých těžkých situací, které dnes mají."
Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné: “Bude se to týkat všech podnikatelů, kteří podnikají na území Karviné nebo mají sídlo v Karviné s tím, že obrat za poslední účetní období byl maximálně 6 milionů korun. Bude to částka maximálně 20 tisíc korun s tím, že si budou si moci podat přihlášku od 15. do 22. února. Bude na webu www.karvina.cz."

Je možné, že vyčleněná částka se bude navyšovat.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Musíme si to zmapovat. Je otázka, kolik těch podnikatelů si na to sáhne a pokud by ta částka byla nedostačující, tak se o tom budeme na dalším zastupitelstvu bavit a budeme se snažit hledat v rozpočtu další finance.” 

Dotace pro sportovní a kulturní organizace

Schváleny byly také zastupiteli dotace pro sportu a kulturu. Přestože byly příjmy města v loňském roce poznamenány pandemií koronaviru, dotace pro vrcholové sportovní kluby i kulturní organizace se nekrátili, a to i díky dobrému hospodařenív předešlých letech.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Tak jako každý rok jsme schválili dotace do kulturních a sportovních oddílů. Jsem rád, že zatím to držíme a činnost podporujeme. Je těžká doba a věřím tomu, že co nejrychleji to přejde, aby děti zase mohly chodit sportovat, chodit do Permoníku, aby nám Májovák zase začal hrát. To jsou organizace, které musíme podržet i v této těžké době a věřím, že jim to pomůže a že to zase rozjedeme."

Nabytí infrastruktury

V dalších bodech byly projednávány majetkové záležitosti. Například nabytí infastruktury v některých částech města.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Co jsme rád, protože jsme se s tím dlouho trápili, to je ulice Poutní. To je lokalita, kde lidé si koupili parcely na výstavbu rodinných domků, bohužel, ta příjezdová komunikace nepatřila městu. Patřila soukromníkovi, ten nebyl schopný tu příjezdovou komunikaci vybudovat. Tak jsme se dohodli na převzetí a připravíme tu lokalitu tak, aby lidé, kteří tam začali stavět nebo budou stavět, tak myslím, že tam může vzniknout nová pěkná lokalita, kde ti lidé mohou bydlet.” 
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy