Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáčci a druháci dostali vysvědčení osobně, ostatní ročníky většinou elektronicky

  • Karviná,

Prvňáčci a druháci jsou jediní školáci, kteří zažili téměř normální výuku ve školních lavicích. Ostatní žáci a studenti se stále učí distančně a i vysvědčení dostane většina z nich na dálku. Natáčeli jsme v karvinské Základní škole Mendelova.

Pololetní vysvědčení jsou rozdána. Osobně si je mohli převzít jen žáci prvních a druhých ročníků základních škol, většina ostatních je dostala elektronicky. Hodnotilo se známkami a někde nechybělo ani hodnocení slovní.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné: “Ta celá situace je o to horší, že do dnešního dne nemůžou navštěvovat školy deváťáci, kteří se připravují na přijímací zkoušky, ale i samozřejmě i maturanti. Vím, že se bavíme o věcech, které my neovlivníme, a nejsme zřizovateli, ale chtěl bych poděkovat učitelům za to, jak přistoupili otázce dálkového vzdělávání a starají se o naše děti. Věřím a přál bych si, aby tento stav skončil co nejrychleji."

Prvňáčci ze Základní školy Mendelova se na své úplně první vysvědčení těšili a potěšily je nejen krásné známky, ale i hodnocení slovní.

Beata Pukowiecová, třídní učitelka: “Všechny děti dostaly samé jedničky, protože si myslím, že si je právem zaslouží, ale pravda je, že ta jednička je hodně velká, proto mají na druhé straně je to slovní hodnocení, kde je napsáno, jak na tom děti konkrétně jsou. Proto tam mají napsáno třeba, že otáčí písmenka, ale poznají je."
anketa, prvňáčci ZŠ Mendelova: “Umím mínus, plus a nevěděl jsem, že mi půjde tak skvěle matematika." "Mě nejvíc baví čeština a matematika, naučil jsem se hodně písmenek."

Děti, které do školy nechodí osobně, dostanou vysvědčení tady na této škole v příštích dnech.

Leona Mechúrová, ředitelka ZŠ Mendelova: “My z ministerstva školství víme, že je možnost rozdat vysvědčení až se děti vrátí zpátky do školy, nicméně vzhledem k tomu, že nevíme, kdy ta situace nastane a víme, že děti o to vysvědčení stojí a rodiče stojí o zpětnou vazbu, jak se dětem během té náročné doby dařilo, tak jsme se rozhodli, že s dodržením epidemiologickým opatřením to zajistíme tak, aby si děti mohly pro to vysvědčení dojít."

Na této škole věnují velkou pozornost formativnímu vyhodnoćování, žáci napříč ročníky se běžně učí sebehodnotit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy